14:14 24.10 1826
У Миргородському ДВЗ №5 "Сонечко" запровадили енергоефективні технології. Тепер один з найстаріших дитячих закладів Миргорода при проектній потужності 90 дітей приймає 140 дошкільнят.
Проект реінновації навчального закладу розпочався в 2012 році, роботи закінчені в 2015 році. За цей період наш садочок змінився як ззовні, так і всередині,
- розповідає завідувач дитячого садка Лариса Шклярук.
Результатом стала значна економія споживання енергоресурсів - в середньому вона сягає 40 відсотків.
У 2012 році в закладі замінили всі вікна, в 2013 році утеплені стіни будівлі - 15 сантиметрів мінеральної вати, наступного року реконструювали дах і провели утеплення цоколю 10-сантиметровим шаром мінеральної вати.
В садочку встановлені сонячні колектори, геліосистема, яка повністю забезпечує заклад гарячою водою, а також індивідуальний тепловий пункт (ІТП).
Індивідуальний тепловий пукнкт дозволяє в автоматичному режимі регулювати та підтримувати температуру приміщень в залежності від погоди та атмосферної температури повітря.
Опалення в садочку централізоване, тепло постачається з котельні, яка працює на соломі та обігріває цілий мікрорайон.
Загальна вартість робіт склала 1,4 млн грн, з яких 995 тисяч гривень виділила міська рада Миргорода, іншу частину суми виділені в рамках проекту "Енергоефективність у громадах" від німецької громадської організації GIZ. Проект реконструкції дитячого садочка подала на конкурс міська рада Миргорода.
Завдяки цьому проекту запроваджено енергомоніторинг в 29 дитячих закладах міста, що дає можливість контролювати енергоресурси.
В місті в рамках інших проектів активно запроваджуються енергоефективні заходи. "Термореконструкція дає нам значну економію ресурсів. Якщо раніше середньорічне споживання тепла було на рівні 92 ГКал, то зараз маємо 53 ГКал
- розповідає Валентина Горбань, провідний спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міської ради.
Батьки дошкільнят дуже радіють тому, що малечі тепло і комфортно в садочку. Тим більше, що для реінновації не залучалися батьківські кошти взагалі.
На утеплення і ремонт ми не здавали жодної копійки. Єдине, що збирали кошти на фарбу, щоб оновити кольори на майданчиках дитсадка, але це за власною ініціативою батьків. Платимо на місяць близько двохсот гривень - це за харчування дітей,
- розповіла мама вихованця дитсадка, представник батьківського комітету Оксана Полив'яна.
-
Ольга СТЕНЬКО
На Полтавщині потонула 9-річна дівчинка
20:00 30.11