ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 01.12


У міськраді Полтави обговорили створення хоспісу

На наступне засідання гуманітарної комісії Полтавської міської ради доручено надати проєкт із бюджетом створення у місті хоспісу, щоб встигнути закласти відповідні кошти в міський бюджет на 2020 рік.

Таке рішення прийняли депутати, розглядаючи петицію полтавця Анатолія Білецького щодо створення хоспісу в місті.

На думку автора петиції, коли в сім’ях стається горе, часто рідні не мають можливості бути постійно рядом із тяжкохворими. Основна мета перебування в хоспісі — полегшення останніх днів життя пацієнтів. Хоспіс – це захист від фізичного болю, а також надання людині змоги прожити той час, що їй лишився, достойно й спокійно.

На думку голови комісії Олександра Кудацького, хоспіс потрібен. На його переконання добре, що в полтавських лікарнях є койко-місця (по 5 ліжок), де пацієнтам допомогу, однак цього замало. Адже потрібен спеціалізований заклад для тяжкохворих із летальними наслідками. Фінансування може бути як від НАЗК, бізнесу, так і від полтавців.

Депутати доручили профільному заступнику міського голови Світлані Нестулі вивчити це фінансове питання і на наступне засідання комісії надати проєкт з бюджетом, повідомляє ЗМіСТ.

Приклади створення Хоспісів є в інших українських містах. Наприклад, комунальне некомерційне підприємство «Лікарня Хоспіс» у Львові – перший медичний заклад в Україні та єдиний на Львівщині для невиліковно хворих, розрахований на стаціонар 30 ліжок. Завданням «Хоспісу» є створення оптимальної якості життя в умовах важкої хвороби, полегшення безмежних страждань людини, її болю. Створення Хоспісу було закладено у програму «Українського милосердя і здоров’я» ще у 1989 році. Ним зацікавилась допомогова служба Мальтійського ордену, яка подарувала Львову частину лікарняного обладнання. 

створення хоспісу

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.