ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 14.03


У новобудовах Полтави зросли ціни на нерухомість

У новобудовах Полтави ціни на нерухомість зросли від 3 до 5% від початку 2024-го року. Здорожчання квартир пов’язане зі зростанням вартості будматеріалів.

 

Із початку 2024-го ціни на нерухомість у Полтаві дещо зросли, про це розповіла телеканалу Суспільному керівниця філії агентства нерухомості Марина Сумарь. Зокрема, за її словами, здорожчали квартири від 3 до 5 відсотків у новобудовах.

"Якщо минулого року ми могли придбати однокімнатну квартиру у новобудові десь в районі 45-46 тисяч доларів, то зараз у гарному стані квартира стартує у нас від 50. Люди готові вкладати, інвестувати, люди купують новобудови на етапі будівництва. Люди вкладають, купують і вторинне житло, роблять ремонти, але більший попит, скоріше за все, мабуть, на житло з ремонтом тому, що люди не готові робити ремонти", — повідомила керівниця філії агентства нерухомості Марина Сумарь.

"Це пов’язано із тим, що, на жаль, загострюється ситуація на сході України, і знову ж таки жителі східних, південних регіонів бажають переїхати у тому числі до Полтави. Як наслідок, підвищується попит як на придбання, так і відповідно на оренду. Тому можемо очікувати підвищення (і надалі – ред.), але не таке суттєве – 5-10%", — додала докторка економічних наук Юлія Самойлик.

Найбільший попит нині на однокімнатні квартири. Квадратний метр житла у новобудовах нині коштує від 750 до 1350 доларів.

"Якщо ми будемо брати вторинний ринок, то ціна квартири у нас стартує десь від 700 доларів. Якщо це квартира з ремонтом, то від 1000 доларів. Це квадратний метр", — додала керівниця філії агентства нерухомості Марина Сумарь.

Здорожчання нерухомості пов’язане зі зростанням цін на будматеріали, вважає директор будівельної компанії Сергій Бут. Однак, за його словами, це не призупиняє процес будівництва. Квартири для продажу є.

 — У нас 36 квадратних метрів були однокімнатні, зараз мінімальний розмір – це 41,8. І більшість людей цікавить те, що менше. Тобто люди хочуть і в новобудові щось придбати, щоби будинок був новий, щоби там були сучасні технології, автономне опалення. І не у всіх є можливість придбати двокімнатні, трикімнатні квартири. Тому дійсно на цей момент, однокімнатні – це найпопулярніший варіант. Більшість беруть за готівку, але є люди, які користуються державними програмами, зокрема, це "єОселя", — повідомив Сергій Бут.

За словами Юлії Самойлик, зниження цін на купівлю нерухомості у Полтаві можна очікувати тоді, коли стабілізується ситуація на сході країни.

споживач, ціни, нерухомість, новобудови

За темою:

  • Житло для ВПО облаштують у чотирьох громадах Полтавщини
  • На Полтавщині ремонтують житло для 200 переселенців
  • На Полтавщині оновили список доступного житла для переселенців
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.