ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 10.09


У Полтаві актори збирають гроші для колег із Херсону

У Полтаві актори готуються до театральних читань п’єси. Під час них збиратимуть гроші для колег, які перебувають на тимчасово окупованій території Херсону. Про це Суспільному режисер читання Євгеній Карнаух.

Глядачам актори розкажуть про херсонців та їхній побут в умовах війни.

На імпровізованій сцені у Полтаві актори готувалися до театрального читання п’єси "КОЛОХЕРСОН".

"Це театральне читання п’єси, яку написав наш актор Антон Лисенко. Є актори і не актори, які мають на руках цей текст, і з папірців читають п’єсу. Але при цьому це має форму етюду театрального, довжиною десь година 20 хвилин, про те, як на разі живе Херсон", – говорить режисер театрального читання Євгеній Карнаух.

Театральні читання про життя під час війни: у Полтаві актори збиратимуть гроші для колег з Херсону

У Полтаві актори збиратимуть гроші для колег з Херсону. Фото: Суспільне Полтава

Читання влаштують, щоб зібрати гроші для колег з Херсонського обласного театру імені Куліша, які перебувають на тимчасово окупованій території. У закладі чотири роки працювала акторка театрального читання Ольга Марфіна. До Полтави приїхала через війну.

"Там немає жодного слова про війну. Але оскільки це вже зрежисовані обставини, це про Херсон в період війни. А насамперед більше описано його красу, його незвичайність, його людей", – розповідає Ольга Марфіна.

Репетиції влаштовують більше двох тижнів. На сцені з текстами працюють троє людей. Ще двоє грають працівників буфету. Задіяні у п’єсі актори з Полтави, Херсону та Маріуполя.

"Я війну зустрів у Харкові, тому, що я навчався. Але у мене досі сім’я знаходиться під окупацією в Маріуполі. Я намагаюся підтримувати з ними зв’язок. Не пропускаю всі новини, що пов’язані з моїм рідним містом. Серцем я знаходжусь там", – каже актор Єгор Кривицький.

Театральні читання про життя під час війни: у Полтаві актори збиратимуть гроші для колег з Херсону

Театральні читання про життя під час війни. Фото: Суспільне Полтава

У п’єсі розповідають про херсонців та їхній побут, каже режисер.

"У цій виставі у мене така ниткова роль. Тобто мене немає весь час до того, коли вони розкажуть всі історії, потім з’являюсь я. Тому що насправді вони зібрались, щоб пом’янути мене. Прийшла звістка, що мене вже нема. Я повернувся – і це добре. Але дехто не повертається – і тих ми повинні пам’ятати", – говорить режисер театрального читання Євгеній Карнаух.

Презентуватимуть читання у Полтаві протягом трьох днів – з 11 до 13 вересня. Визначеної ціни квитків немає. Потрапити на прем’єру можна за будь-яку суму.

допомога, гуманітарка

За темою:

  • Облрада Полтавщини виділила ще 25 мільйонів на потреби тероборони
  • На Полтавщину завітала Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза
  • Ізраїльський фахівець допоміг у Полтаві з реабілітацію ветеранів війни
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.