ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 22.05


У Полтаві американка українського походження презентувала кулінарну книгу

21 травня у полтавській книгарні "Зміст" президентка та головна виконавча директорка фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), одна з провідних юристок у корпоративному, банківсько-фінансовому та енергетичному секторах України Ярослава Зелинська-Джонсон презентувала свою кулінарну книгу "Спадщина чотирьох господинь. Спогади про те, як готували в українському домі".

 

Роботу над "Спадщиною" авторка розпочала в 2010 році. Дві з "чотирьох господинь" – її мама та тітка Ганна – ще були живі. Чотири – бо це бабуся Юліана Булавка, тітки Ганна Ящук та Марія Булавка й мама Раїса Зелінська. В книзі Ярослава Джонсон зібрала рецепти, за якими до українських свят готували різні покоління жінок. Водночас це спогади господинь сім’ї Зелинських-Джонсон. 

"Бабуня, Тітка Ганна, Тітка Марія та Мама були незалежними, непересічними, рішучими, працьовитими та люблячими жінками, які з грацією та гідністю пройшли стежками своїх нелегких доль. Нашій сім’ї вони залишили відвагу, що варта того, аби її наслідувати. А  також чудесний кулінарний спадок, що заслуговує того, аби його не втрачати. Страви, які вони готували й які ми ділили за одним столом, є частиною нашого спільного минулого й, сподіваюся, житимуть і надалі вже як частина майбутнього нашої родини", – розповіла авторка книги.

Впродовж майже 25 років як завідувачка американського юридичного бюро в Києві вона спілкувалася з місцевими господинями й відшуковувала інформацію в українських, польських, білоруських і російських джерелах. За її словами, це допомогло відновити й деталізувати рецепти: "Для мене куховарство є мистецьке до якоїсь міри. Люблю гарно представити, що я варю. Не лише, щоб смачне. Воно повинно гарно виглядати. Люблю це робити. Це для мене задоволення. Улюбленою стравою є вареники на пару, галушки. Взагалі борошняні вироби".

Книга "Спадщина чотирьох господинь. Спогади про те, як готували в українському домі" вийшла у "Видавництві Старого Лева" в 2018 році.

Поза кулінарними темами Ярослава Зелинська-Джонсон розповіла, як в 1991 році на правах засновниці та на той час головині Американсько-Української Ради з питань бізнесу була організаторкою першого візиту до США президента України Леоніда Кравчука. Згадала його репліку, що "економічні принципи України не стосуються" та інші курйози, пов’язані з іще на той час радянським світосприйняттям українського політика...

Тетяна СУШКО

література, книга, кулінарія, традиція, презентація, США

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.