ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 05.12


У Полтаві безплатно роздають гарячу їжу охочим

У Полтаві безплатно роздають гарячі обіди. Продукти та обладнання цього у Полтаву привезли нідерландські волонтери та два закордонних благодійних фонди. Їжу біля обласного центру естетичного виховання можуть отримати усі, хто цього потребує.

Пенсіонерка із Краматорська Надія Антонівна приходить не вперше до фургона у Полтаві, де роздають їжу.

"Виїхала 15 квітня, коли був обстріл вокзалу, тоді загинуло багато людей, змушена була виїхати. Я дізналася від перехожих, добра людина мені сказала, що тут видають обід. Черга йде швидко, хлопці гарно нас обслуговують. Їжа дуже смачна: картопля фрі, кільце ковбаски і напої. Із кетчупом і майонезом смачно", — говорить жителька Краматорська Надія Біла.

У Полтаві безплатно роздають гарячу їжу охочим: де та як отримати

У Полтаві безплатно роздають гарячу їжу охочим. Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві гарячі обіди для усіх, хто потребує, почали роздавати два тижні тому, повідомляє Суспільне. Щодня готують приблизно по 2,5 тисячі порцій.

"Людей щодня багато. Бабусі в основному підходять. Бабусі, дідусі, рідше молодь. Сумно вдома сидіть було, у мене видалися вільні дні, я вирішив допомагати, чим можу", — каже волонтер Владислав Ліщук.

У Полтаві безплатно роздають гарячу їжу охочим: де та як отримати

У Полтаві безплатно роздають їжу. Фото: Суспільне Полтава

Фургон, у якому готують їжу, обладнали спеціальною технікою та привезли запас харчів за рахунок закордонних волонтерів та благодійних фондів.

"На початку війни вони майже три місяці годували біженців з України на території Польщі, на кордоні. А наразі сюди ця кухня приїхала, вони поділилися своєю технологією приготування. Волонтери з Нідерландів учотирьох пригнали вантажівку та автобус з цією кухнею, з усім обладнанням. Показали, як усе готується. Ми отримали заморожені продукти, які розмістили на складах в Полтаві", — каже координатор роздачі благодійних обідів Антон Ярмолюк.

У Полтаві безплатно роздають гарячу їжу охочим: де та як отримати

Гаряча їжа, яку видають. Фото: Суспільне Полтава

Готують їжу п'ятеро місцевих волонтерів. Фургон працює із 11-ї до 16-ї години.

"Привезли фургон їжі, яка зберігається на складі. Ми щоранку їздимо на склад, щоб вона була свіжа. Холодильники там, де картопля, ковбаси, кетчуп, і все інше, що ми готуємо і даємо людям. У нас заморожена картопля, яка знаходиться в холодильниках, ми забираємо, розпаковуємо, підігріваємо плиту десь до градусів 170-200 і смажимо її хвилин 7–10. Потім висипаємо, солимо і даємо в конвертиках людям", — каже волонтер Богдан Ольшевський.

Наразі мобільний пункт видачі працює біля обласного центру естетичного виховання.


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.