ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 15.02


У Полтаві "бюджет участі" розподілять за новими правилами

У Полтавській міськраді представники робочої групи та комунальної організації "Інститут розвитку міста" провели презентацію оновленої ініціативи "Бюджет участі Полтавської міської територіальної громади".

«Бюджет участі» ‒ це конкурс, на який охочі подають свої ідеї, проекти для ймовірної подільшої реалізації в межах громади. Ті, що наберуть найбільше голосів, отримають фінансування з бюджету для втілення проекту в реальність.

Тетяна Татаріна, директорка «Інституту розвитку міста» Полтавської міської ради:
 — Бюджет участі — це не про гроші, це участь громадськості у тих процесах, які відбуваються в місті, це про комунікацію, діалог громадськості із владою міста, щодо перерозподілу бюджетних коштів саме на ті проекти і ті напрямки, які потребують цього, це про ті проблеми міста, які полтавці бачуть власними очима і розуміють, що необхідно змінювати.

Конкурс «Бюджет участі» у Полтаві влаштовують уже протягом шести років. Проектів-переможців за цей час було 93. Із них 56 поки не реалізували через брак коштів. Проте міська рада на сесії 29 січня виділила кошти на втілення нереалізових проектів.

Роман Широких, член робочої групи проету «Бюджет участі»:
 — Щодо здобутків — саме в «бюджеті участі» у місті Полтава, по-перше це місто, з якого все починалось. По-друге, кількість активних людей в місті — число їх також збільшилось.Відчувається рівень діалогу між мешканцями та владою. Вже починають сідати за стіл переговорів і шукати консенсуси, які можна знайти. 2018-й рік був піковим по кількості поданих проектів, по кількості людей що проголосували

Мікро-, малі та великі проекти, як і раніше, можна подавати для участі у конкурсі «Бюджет участі» у новоутвореній Полтавській громаді. Їх втілюватимуть в обласному центрі. В цьому році введені деякі зміни, стосуються вони сіл, які приєдналися, для них є нова категорія - «Розвиток сільських територій». Ці проекти реалізують у старостинських округах - розповідає головний фахівець проекту «Бюджет участі» Назар Плохута.

Назар Плохута, головний фахівець проекту «Бюджет участі»:
 — Суттєві зміни в положенні в частині розподілу бюджетних коштів, тобто на реалізацію проектів 2021 року: на переможців ми будемо закладати близько 20 млн гривень. 20% суми буде йти на проекти розвитку сільських територій 80% цієї суми будуть перерозподілятися — 40% це великі проекти, 50% — малі проекти і 10% — мікропроекти.

До голосування за подані проекти можуть долучитися не лише жителі Полтави і приєднаних сіл, а й ті, хто працює на території громади чи переїхали із окупованих територій. Голоси віддати можна за необмежену кількість проектів.

 

бюджет участі, міськрада, гроші, проекти

За темою:

  • У Полтаві на листівки виділять 700 тисяч гривень
  • У Кременчуці визначили переможців конкурсу "Громадський бюджет"
  • У Полтаві планують витратити понад вісім мільйонів на ремонт ліфтів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.