ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 30.01


У Полтаві "чорні археологи" пограбували схили монастиря

У Полтаві мародери пограбували південні схили Хрестовоздвиженського жіночого монастиря - науковці зафіксували нищення унікальних культурних нашарувань з матеріалами 17-18 століть.

Про це на сторінці у Фейсбуці повідомив Юрій Пуголовок, кандидат історичних наук, науковий співробітник охоронно-археологічної служби України, у ВГО «Спілка археологів України» .

 

Нахабність грабіжників не знає меж! В Полтаві зафіксовано нищення культурних нашарувань з матеріалами 17-18 ст. Прикрий випадок стався поблизу Хрестовоздвиженського монастиря, на його південних схилах

 написав він.

 

 

Територія Хрестовоздвиженського монастиря в історично-архітектурному опорному плані Полтави є архітектурною та археологічною пам’яткою міста.

 

Пограбування сталося неподалік монастиря з південного малодослідженого археологами боку, де колись був цвинтар.

Про випадок нам повідомили місцеві мешканці, які гуляючи із собакою, випадково побачили розриту ділянку, – говорить Юрій Пуголовок. – Працювали «професіонали»: розриті ямки вони не закривали, речі які їх не цікавили, наприклад, старі банки вони розвісили на гілках, а кахлі та іншу кераміку теж склали на купи, щоб ті їм не заважали в подальшому. Швидше за все, вони знайшли монети або кулі. Загалом розкопана мародерами площа приблизно 10 на 10 метрів. Знятий культурний шар.

 

Археологи дослідили розкопану мародерами кераміку та виявили серед неї цікаві знахідки. Так, їм трапився фрагмент заліза, яке ще виплавляли в горщику.

 

 

Фрагменти, можливо, давньоруської кераміки

 

– У XVII-XVIII сторіччі, коли був заснований монастир, таким способом залізо вже не виплавляли, це знахідка належить до більш раннього періоду, часу Київської Русі. Також є декілька фрагментів кераміки схожих на руську періоду середньовіччя. Зараз ми проводимо камеральну обробку матеріалів. Це цікавий момент, який свідчить про те, що можливо раніше на місці монастиря теж було поселення або укріплення, – говорить археолог.

 

Про пограбування археологи повідомили Департамент культури Полтавської ОДА та Центр охорони та досліджень пам'яток археології. Вони мають скласти акт, але, на жаль, це навряд чи допоможе знайти грабіжників.

 

 

Подальше дослідження розкопаної мародерами ділянки поки що не планується.

Наразі археологи забрали розкопані і нецікаві для грабіжників речі на дослідження пише Коло.

крадіжка, чорні археологи, монастир

За темою:

  • На Полтавщині незаконно розорали територію відомого могильника
  • Три тисячі років: у заповіднику на Полтавщині бабаки викопали уламки древнього посуду. ФОТО
  • У заповіднику на Полтавщині бабаки допомогли знайти стародавню кераміку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.