ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 27.07


У Полтаві демонтували меморіальну дошку Івану Паскевичу

Дошку у Полтаві встановили 2013 року за ініціативи "Партії регіонів". Тоді майже одразу її пошкодили невідомі. Майже десять років вона, без нижньої частини, знаходилась на будинку по вулиці Соборності, 8.

 

Офіційних повідомлень влади про виконання демонтажу не було. Проте, у КП "ЖЕО №2" дозволили зняти дошку Івану Паскевичу зі стіни будівлі РАЦСу. Таке рішення ухвалили на засіданні виконкому міськради 7 липня. Про це повідомляє видання ЗМІСТ. Зберігатиметься дошка у Краєзнавчому музеї Полтави.

Перше рішення у процедурі для демонтажу дошки 3 червня 2022 року ухвалила комісія з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій. 

Питання про демонтаж дошки та перейменування вулиці Паскевича ініціював представник Українського інституту національної пам'яті Олег Пустовгар. Її розмістили за рішенням виконкому 2012 року. Тоді була на всеукраїнському рівні відбулася конференція на честь 230-річчя від народження полтавця Івана Паскевича. Це рішення ухвалили зі складнощами, адже Паскевич – суперечлива особа.

Він душителем угорської свободи, народів Кавказу та правою рукою російського імператора Ніколая Першого. Судив декабристів і членів Кирило-Мефодіївського братства, придушував селянські повстання.

Також після повномасштабного вторгнення росії до України з’явилася потреба продовження демонтажу комуністичного та російського символізму. 

Наразі у Полтаві майже 200 вулиць та провулків потребують перейменування.

дерусифікація, вулиці, закон, війна, влада, пам'ять, деколонізація

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.