ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:33 28.01


У Полтаві деякі батьки відмовляються вакцинувати дітей від поліомієліту

З 25 січня в України розпочався черговий раунд щеплень від поліомієліту, який триватиме два тижня. З цього приводу медсестри поліклінік почали дзвонити батькам дітей від двох місяців до 10 років з пропозицією прийти на вакцинацію.

Якщо батьки заперечують проти вакцинації від поліомієліту – мають написати письмову відмову, яка залишається у медичних закладах. Справа у тому, що МОЗ намагається щепити 95 відсотків дітей вказаного віку, тільки у такому випадку країна вбережеться від розповсюдження невиліковної хвороби. За даними Департаменту охорони здоров'я ОДА, близько 135 тисяч дітей на Полтавщині мають отримати такі щеплення.

Деякі полтавські батьки відмовляються від вакцинації. Дехто принципово не робить своїм дітям будь-яких щеплень, вважаючи, що вакцини насправді не захищають від захворювань, або діти вже отримали щеплення і дві ревакцинації, або ж люди хочуть дочекатися комплексних вакцин, які захищають від кількох хвороб одночасно.

Наскільки реальний термін щодо двох тижнів для охоплення вакцинацією дітей - покаже час. Адже через зріст захворюваності на ГРВІ та грип батьки не поспішають вести своїх здорових дітей на щеплення, ризикуючи під час очікування на нього підхопити якусь респіраторну інфекцію. Тому термін вакцинації може бути подовжений,

- такі дані заступника міністра охорони здоров'я Ігора Перегінеця.

Схема щеплення від поліомієліту для формування сталого імунітету виглядає таким чином: перше проводиться ІПВ, ревакцинація – теж ІПВ і друга ревакцинація – ОПВ.

ІПВ – поліомієлітна вакцина, яка містить інактивований (убитий) вірус поліомієліту. Вводиться ін'єкційним шляхом (укол). ІПВ може входити до складу комбінованих вакцин, таких, наприклад, як "Інфанрікс" та "Пентаксим".

ОПВ – оральна поліомієлітна вакцина, містить живий ослаблений вірус поліомієліту. Її капають в рот – дві краплі на язик.

Маленьким Олексію та Данилові з Полтави скоро виповниться рік і вони підпадають під державну імунізацію проти поліомієліту. Але Олексій уже отримав три щеплення від цієї хвороби під час вакцинації "Пентаксимом" і "Інфанкірсом".

Перший раз син отримав щеплення "Пентаксимом" (захищає від правця, дифтерії, поліомієліту і гемофільної інфекції типу Б) за державний рахунок. Але після цього ми мали зробити дві ревакцинації. Оскільки "Пентаксим" зник навіть із вільного продажу, переключилися на "Інфанкірс" – подібний препарат іншої фірми для профілактики таких же захворювань. Тобто мій син вже тричі щеплений від поліомієліту. Але ще у минулому році нам пропонували прийняти оральну вакцину. Я відмовилася, тому що імунітет від хвороби вже сформований і перестраховуватися не має сенсу,

- вважає Марина Александрова, мама Олексія.

Мама маленького Данила Анна Іванців натомість щепила дитину від поліомієліту лише один раз:

Я планувала вакцинувати сина шестивалентним "Інфанкірсом", але препарат зник як із безкоштовної програми щеплень, так і з вільного продажу. Наш педіатр Наталія Заімковська порадила зробити хоча б одне щепленні ІПВ, а потім чекати на появу багатокомпонентних вакцин. Вона пояснила це тим, що під час масової імунізації від поліомієліту діти, які не отримали щеплення, ризикують підхопити інфекцію від раніше щеплених: деякий час вони виділяють вірус у повітря.

За словами Анни Іванців, їй на днях дзвонила медсестра із поліклініки на Нікітченка, 2 і запрошувала на ревакцинацію від поліомієліту. Жінка відмовилася, тепер мусить прийти до медзакладу і оформити свою відмову письмово.

Всеукраїнська кампанія з вакцинації проти поліомієліту відбувалася уже двічі. За даними Департаменту охорони здоров’я ОДА, н а Полтавщині з 19 жовтня по 9 листопада приблизно 65% дітей від запланованої кількості отримали щеплення, а під час другого туру з 30 листопада по 18 грудня – 75%.

Нагадаємо, вже близько року батьки в Полтаві не можуть знайти щеплення для своїх дітей.

Анна СОЛТОВСЬКА

поліомієліт, щеплення, вакцини, медицина, епідемія

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.