ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 04.11


У Полтаві досі рахують бюлетені: голоси виборців кількох дільниць пропали

У Полтаві продовжують рахувати бюлетені ДВК. Виникла проблема через розбіжності у протоколах, які здали на ТВК дільниці із паралельними підрахунками політичних партій. І Шевченківська ТВК оголошувала перерву.

Наразі підрахунки тривають уже понад тиждень.

Ще одна причина тривалого підрахунку – зникнення та пошук бюлетенів між Шевченківською районною та Полтавською міською ТВК. Наразі залишається незрозумілим, як перераховуватимуть і чи рахуватимуть взагалі переплутані бюлетені.

Кілька днів тому стало відомо, що на Шевченківській ТВК недорахувалися мішка з бюлетенями з виборчої дільниці №236. Як потім пояснила Олена Праведнюк, голова Шевченківської ТВК, їх помилково відвезли у Полтавську міську ТВК.

Вона також пояснила, що там комісія їх перерахує, а надасть дані у Шевченківську ТВК.

Однак Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК, зазначила, що законних підстав робити перерахунок тих бюлетенів комісія не має. Загалом на цій дільниці трохи більше 600 голосів виборців наразі «зависли у повітрі». На запитання як сталося, що мішки опинилися на іншій дільниці, Алла Назаренко відповідає: так працюють ДВК.

І додає, це непоодинокий випадок, коли доводиться «обнуляти» бюлетені. Щонайменше на кількох дільницях переплутали документацію. Зокрема, подібна ситуація на 147 дільниці.

Алла Назаренко пояснила алгоритм роботи міської ТВК в такому випадку:

Бюлетені не рахують. Немає процедури передачі мішків. Та ж ситуація по Полтавському району, ми «обнулили» дільницю по голосам. Тобто таких мішків не один. Є процедура підрахунку голосів, її проводять дільничні виборчі комісії. Після підрахунку голосів вони повинні документацію належним чином спакувати і відправити. Наша робота – перевірити протоколи. За законом, у нас є три варіанти: коли привозять протокол, ми рахуємо, перевіряємо дані по ньому і в нас все сходиться, рішення прийнято, голоси зараховані; якщо йде якась технічна помилка, ми її бачимо і відправляємо на уточнення, тобто люди повертаються на дільницю, збираються комісія, де передивляються свої записи. Якщо можуть встановити виявлену помилку без перерахунку, то пишуть уточнювальний протокол і приносять його нам. Якщо не можуть встановити помилку без повторного підрахунку, то існує третій варіант: є процедура повторного підрахунку голосів. Це робить територіальна виборча комісія разом з дільничною виборчою комісією. У законі прописано, що ми рахуємо те, що знаходиться у мішку після розпакування. Якщо там нічого не знаходиться – результат нульовий, – пояснила Алла Назаренко.

 

У мішку, навколо якого зараз триває скандал, документація змішана. Тому законних підстав рахувати немає.

– Ті  бюлетені, які є у мішку, можемо порахувати. А немає процедури як рахувати це, – каже голова міської ТВК. – Я не була проти надати документацію і зробити обмін, хоча це незаконно. Але комісії приймають рішення колегіально, і якщо кількість голосів не набирається, у нашому випадку повинно було бути 10 голосів за, то ми не можемо віддати цю документацію.

Відтак, юридично міська ТВК не має повноважень, оскільки немає відповідної законної процедури, як виправити помилку, коли документацію привезли не на ту ТВК, на яку потрібно. Через це щонайменше до тисячі голосів виборців стають «нулями», не будуть враховані, повідомляє Коло.

підрахунок, вибори

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.