ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:30 10.04


У Полтаві експонується виставка, присвячена Миколі Кульчинському

10 квітня відомий громадський діяч, голова полтавського осередку товариства "Просвіта" Микола Кульчинський святкує 70-річний ювілей. До дієї дати приурочена спеціальна виставка в обласному архіві.

На виставці презентовано світлини, копії документів та видання, що ілюструють творчий, громадський та життєвий шлях видатного полтавця – близько 150 експонатів.

Представлені не тільки ілюстративні, але й текстові матеріали: тут і перші демократичні газети, які видавали "Просвіта" і Народний рух України, і копія листа творчої молоді Дніпропетровська, який поширював Кульчинський, і за який згодом поплатився свободою. Також є рухівські афіші, обкладинки видань, що видавала "Просвіта"

– розповів організатор виставки, заступник директора обласного архіву - начальник відділу інформації та використання документів Тарас Пустовіт.

В експозиції відсутні матеріали справ, які були заведені КГБ проти тодішнього дисидента Миколи Кульчинського. Упорядники користувалися даними з закордонних друкованих видань.

У Полтавському управлінні СБУ немає матеріалів справ 1970-80 років. Усі документи, що свідчать про його опозиційну діяльність як шістдесятника, зберігаються в Дніпрі, де відбувався закритий судовий процес над Кульчинським

– додав Тарас Павлович.

На відкриття виставки особисто завітав і ювіляр. Як завжди, елегантний, усміхнений, в доброму гуморі, він подякував за привітання та яскраву експозицію.

Дякувати Богу, дожив до семидесяти років. Своїм найбільшим досягненням вважаю те, що мені вдалося не зрадити самого себе. Мати почуття любові до власної Вітчизни, не споганити його, мати відповідальність за власне життя, свою родину, своїх дітей – це все я проніс через роки і не відступився – попри всі життєві складнощі. Бо кожна людина непроста, та й приходить вона в цей світ не для простого життя. Так Господь створив, що треба трудитися на цій землі, прикрашати її, піклуватися за родину. А вже вільне життя, таке, як ти хочеш, мабуть, буде десь там, на небесах. А тут людина сповнена обов'язків, прагнень. Є прагнення прості, буденні, є прагнення збагачувати свою землю, а є — творчі. Я сподіваюся нарешті відновити в собі творчі сили та здатність писати  - прозу, поезію

– розповів Микола Кульчинський.

Під час відкриття виставки ювіляр розповів про свій життєвий шлях, поділився спогадами про діяльність патріотів та національно-визвольний рух за часів СРСР.

культура, виставка, Рух, Просвіта, архів, Микола Кульчинський, СБУ, ювілей

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.