ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 08.11


У Полтаві експонують ескізи марки і конверта з космонавтом Береговим. ФОТО

7 листопада в Полтавському музеї авіації і космонавтики презентували виставку "Історія одного польоту і конверту першого дня...", присвячену космонавту Георгію Береговому.

Виставка "Історія одного польоту і конверту першого дня…"  присвячена 50-річчю першого польоту уродженця Полтавщини льотчика-космонавта Георгія Берегового на борту космічного корабля "Союз-3". Центральне місце експозиції займають роботи відомого полтавського художника-графіка Олексія Соболевського, який з великою майстерністю на замовлення "Укрпошти" виготовив поштовий конверт першого дня і марку в 2011 році – до дня народження нашого славного земляка.

Сам Олексій Соболевський розповів, що в процесі роботи докладно вивчав біографію двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-космонавта, заслуженого льотчика-випробувача СРСР, уродженця села Федорівка Карлівського району Георгія Тимофійовича Берегового та нюанси його польоту на "Союзі-3".

Я уважно вивчав біографію Берегового – всі нюанси, випадки, історії. Неможливо в одному місці зібрати, тому вивчав багато всього, читав, погрузився в тему. І після цього я починав працювати. Робота – це не просто так "зробив – і все". Насправді це справа відповідальна, оскільки марка й конверт це не просто паперовий пакет, куди вкладають лист. Це документ, який нарівні з грошима і цінними паперами представляє на міжнародній арені обличчя держави

– розповів художник Олексій Соболевський.

Перший ескіз, представлений Олексієм Соболевським "Укрпошті", не був затверджений. До другого також були питання – він сподобався, але виявився схожим на марку з портретом Юрія Гагаріна, затверджену буквально на тиждень раніше. Тому остаточний варіант є лише третьою спробою. Всі варіанти ескізів можна побачити в експозиції виставки.

На окремому стенді представлені конверти першого дня, присвячені Георгію Береговому та польоту "Союзу-3". Серед яких є один з перших в СРСР Конвертів першого дня, погашений 14 грудня 1968 року, присвячений Георгію Береговому, та конверт з нагоди 10-річчя польоту "Союзу-3", погашений 26 жовтня 1978 року. Це експонати з колекції Йосипа Гаснюка, яку він свого часу передав Полтавському музею авіації та космонавтики.

Виставка "Історія одного польоту і конверту першого дня…" діятиме в експозиційній залі №6 Полтавського музею авіації і космонавтики за адресою Першотравневий проспект, 16 протягом десяти днів, до 17 листопада.

виставка, марка, конверт, космонавтика, історія

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.