ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:24 09.08


У Полтаві експонуються авторські листівки Лариси Лукаш. ФОТО

9 серпня в Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського відкрилася персональна виставка робіт художниці Лариси Лукаш.

Членкиня Національної спілки художників України Лариса Лукаш відома в Україні та за її межами як талановита мисткиня, майстриня розпису по шовку. Її картини в техніці батик та створені з різноманітних тканин із застосуванням техніки аплікації прикрашають високі кабінети та приватні колекції різних країн.

Ще одна пристрасть Лариси Лукаш – листівки. Кілька сотень листівок створила за свою кар'єру художниця в різноманітних техніках. Їх репринти можна зустріти, наприклад, на ярмарках народних майстрів. Але оригінали давно знайшли своїх постійних господарів. Сама мисткиня зізналася, що не має вдома жодної своєї роботи – всі твори знаходять своїх власників. Один із великих шанувальників і збирачів колекції творів Лариси Лукаш – відомий полтавський меценат і колекціонер художніх творів Олексій Петренко. Саме він запропонував художниці зробити виставку листівок і навіть для цього надав твори зі своєї приватної колекції. А у вигляді подарунку до відкриття персональної виставки подарував авторці виготовлені в поліграфії листівки з її роботами.

Лише з початку цього року це вже четверта виставка робіт Лариси Лукаш. Але вона теж має свої унікальні особливості. Насамперед, листівки – вони ще ніколи не експонувались, а по-друге, відвідувачі експозиції можуть побачити пастельні квіткові роботи художниці. Всього на виставці представлено 120 робіт.

Останнє моє захоплення – пастель. Мені дуже подобається, хочеться в цьому матеріалі добитися чогось для себе, щоб робота подобалася мені. Бо коли я завершую роботу, я бачу в ній лише недоліки. Але, на жаль, поки не вистачає часу

– розповіла Лариса Лукаш.

Але у виставковій залі є все-таки одна картина, створена не Ларисою Лукаш: це її портрет роботи Олексія Соболєвского. Це бажання Олексія Петренка – мати портрети художників, чиї твори представлені в його колекції.

Виставка діятиме протягом місяця, відкрита до огляду з 9 до 17 години за адресою: Полтава, Першотравневий проспект, 18.

виставка, листівки, експозиція, колекція, Лариса Лукаш

За темою:

  • У Полтаві експонують виставку "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921"
  • У Полтаві відкрилась виставка Ігоря Єлісеєва
  • До дня добровольця у Полтаві відкриють виставку військового журналіста
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.