ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:00 02.02


У Полтаві головам ОСББ презентували проект "Сусідська варта"

Представники управління патрульної поліції Полтави презентували керівникам міських ОСББ проект взаємодії з громадою в сфері безпеки "Сусідська варта".

Проект "Сусідська варта" ґрунтується на філософії "community policing" – успішному  досвіді, який за понад 30 років добре зарекомендував себе в США, Канаді, Естонії, Молдові та ще багатьох країнах світу. В основі – взаємодія громади, влади і поліції, коли мешканці стежать за порядком спільно з поліцейськими. І про всі випадки, які викликають підозру чи непокоять, повідомляють правоохоронців. Наприклад, про незнайомих людей чи автомобілі, які викликають сумніви у доброчесності, чи дрібне хуліганство, підозрілі події.

"Сусідська варта" стартувала в Україні з Вінниці навесні 2017 року, і за кілька місяців спільних дій мешканців багатоквартирних будинків та поліцейських з'явилися позитивні результати: припинилися крадіжки в будинку, на території  подвір'я стали чистішими, різко зменшилася кількість адміністративних правопорушень – випадків хуліганських дій, бійок тощо.

Побачивши позитивний досвід, проект взялися втілювати в інших українських містах: наступними були Херсон, Хмельницький та Бориспіль. П'ятою областю, яка долучилася до програми, стала Полтавщина. Так, на початку листопада "Сусідську варту" запустили в Кременчуці. Нещодавно розпочалися тренінги голів ОСББ також у Луцьку, Черкасах, Чернівцях та Рівному. Незабаром до програми має долучитися й Полтава. Про це розповідали співробітники управління патрульної поліції на зустрічі з головами ОСББ.

Для співпраці обирають об'єднання власників багатоквартирних будинків чи житлові кооперативи – нам простіше комунікувати з однією особою, яку мешканці самі обрали і уповноважили для вирішення проблемних для будинку питань, ніж з кожним окремим громадянином

– пояснила прес-офіцер управління патрульної поліції Полтави Наталія Ширіпова.

Елементами програми "Сусідська варта" є взаємодія – з поліцією, з громадою, тренінги та роз'яснювальна робота. Так, для швидкого реагування на підозрілі ситуації та випадки правопорушень обіцяють залучити популярні інтернет-мессенджери, запровадити групи оперативного інформування – спільні чати між головами ОСББ та поліцейськими, щоб не втрачати час на дзвінки на номер 102, а повідомляти інформацію оперативно в режимі 24/7 одразу правоохоронцям. Як з'ясувалося, зараз переважна більшість керівників об'єднань співвласників багатоквартирних будинків не знають  номери своїх дільничних полісменів на навіть їх ім'я.

Дільничні часто змінюються, про що нам не повідомляють. Щоб дізнатися його  номер, спочатку треба зателефонувати черговому відділення поліції і там питати. А ті номери, які нам дають, лише міські робочі – на них незручно телефонувати з мобільного. Та й застати дільничного  в кабінеті практично неможливо – можна телефонувати не один день. А якщо викликаєш 102, то частіше за все доведеться довго чекати, іноді навіть більше години – повідомляють, що всі екіпажі зайняті. Я розумію, що наші дрібні правопорушення їм не цікаві

– поділився досвідом Олександр, один з полтавських голів ОСББ.

Поки що невідомо, яким чином буде реалізований цей елемент програми, розповідає речник патрульної поліції Полтави Наталія Ширіпова, адже не всі поліцейські та голови ОСББ мають смартфони. Але, пояснює прес-офіцер, можна знайти вихід з такої ситуації.

У нас наявність смартфону – це службова необхідність. Все спілкування службове в поліцейських відбувається в месенджері Telegram, і всі події ми там скидаємо для кращого спілкування і виявлення, наприклад, грабіжника. Звісно, нам не видають смартфони, ми придбаємо за власні кошти. Ми намагаємося так розподіляти, щоб хоч у когось з екіпажу був смартфон – якщо, наприклад, мій колега не може купити смартфон, а я можу, то зі свого смартфону відправляю інформацію. Так само ми хочемо підключити керівників ОСББ і дільничних

– зазначила Наталія Ширіпова.

Проте, за рахунок яких людських ресурсів планують реалізовувати проект, наразі не повідомляють. На перший час мають задіяти один патруль поліції раз на тиждень для проведення роз'яснювальних бесід з членами ОСББ на прибудинковій території, роботи з дітьми, молоддю та людьми похилого віку. Речниця патрульної поліції вважає, що це може бути вільний день поліцейських, адже така робота з громадськістю не займе багато часу – усього три-чотири години раз на тиждень.

Поки що дату старту програми не визначили – чекають згоди ОСББ. Для початку програму розгорнуть в одному об'єднанні співвласників багатоквартирних будинків, а якщо проект добре себе зарекомендує, його поширюватимуть на все місто. Скоріш за все, для відбору буде проведений якийсь конкурс.

Ми розпочнемо з одного ОСББ, а потім покажемо всьому місту, наскільки якісною може бути робота. Для початку – проведемо обстеження мікрорайону, визначимо, які правопорушення там найбільші, подивимося на саму територію – можливо, там щось потрібно прибрати чи встановити. Ми надамо рекомендації і якщо ОСББ буде готово, воно їх виконає  – розповіла Наталія Ширіпова.

Ще одним елементом "Сусідської варти" інспектор зі зв'язків із громадськістю УПП в м. Полтаві Марина Зінюха називає обладнання безпеки житла та благоустрій території.

Мова про встановлення домофонів, дверей у приміщення загального користування, замків на двері в підвальні та підсобні приміщення і горища, належне освітлення території,  закріплені та закриті каналізаційні люки. Треба приділити пильну увагу покинутим та занедбаним об'єктам – зруйнованим та недобудованим будинкам, звалищам, пустирям – місцям, де збираються кримінальні елементи та особи без постійного місця проживання. В таких місцях найбільше вчиняється правопорушень

– пояснила Марина Зінюха.

Окрім того, на території реалізації проектів "Сусідська варта" встановлюють інформаційні знаки та дошки для оголошень. Громадян планують навчати правил безпечної поведінки, захисту, домедичній допомозі та іншим важливим для безпечного міста навичкам.

проект "Сусідська варта", поліція

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.