ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 10.09


У Полтаві готують до знесення імперські пам’ятники

Для пам’ятників імперської спадщини у Полтаві готують облікову документацію, щоби в подальшому їх демонтувати. Завершити підготовку до демонтажу планують до середини жовтня.

 

Про підготовку до знесення пам’ятників повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова під час чергового брифінгу.

Технічну документацію готують для всіх пам’ятників, щоби в подальшому їх можна було законно виключити з реєстру культурної спадщини національного значення. Пізніше в Полтаві створять робочу групу, члени якої підготують історичну довідку та обґрунтування, чому монументи потрібно демонтувати.

Надалі готові документи передадуть на розгляд до Міністерства культури, де, ймовірно, ухвалять остаточне рішення про вилучення пам’ятників зі списку національного значення. Тільки після цього можна проводити демонтаж.

Першочергово документи готують для таких пам’ятників у Полтаві:

  • Монумент Слави;
  • Пам’ятник на місці відпочинку Петра І;
  • Пам’ятник коменданту фортеці Олексію Келіну.

Облікову документацію планують підготувати також для меморіальних дощок російським діячам, які досі знаходяться у місті.

Усього в Полтавській області сьогодні знаходиться 179 об’єктів культурної спадщини, які мають російську та імперську символіку. Їх рекомендують виключити зі списку культурної спадщини. Серед них пам’ятники, меморіальні дошки та написи, присвячені російським та імперським воєначальникам, науковцям, письменникам.

деколонізація, дерусифікація, історія, пам'ятник, війна

За темою:

  • З полтавських бібліотек списали сотні російських книг
  • У Гадячі заборонили використовувати російську культуру у публічному просторі
  • Оприлюднили всеукраїнську інфографіку деколонізації радянських об’єктів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.