ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 19.02


У Полтаві "Кернел" побудував біоелектростанцію "на лушпинні"

Когенераційна установка, яку "Кернел" встановив в рамках розвитку "зеленої" енергетики, має електричну потужність 10 МВт і теплову потужність 42 МВт.

У Полтаві підприємство «Кернел» побудувало когенераційну установку, яка буде виробляти теплову та електричну енергію для заводу. Її особливість в тому, що в якості палива вона буде використовувати соняшникове лушпиння, повідомляє видання «Полтавщина».

Будівництво 8-поверхової будівлі на території маслоекстракційного заводу тривало два роки. 14 лютого відбувся її пробний запуск і через 10 днів електростанція повинна запрацювати в штатному режимі. Завод зможе забезпечувати себе енергією, спалюючи побічний продукт при виробництві соняшникової олії.

Роботи по установці системи виконувало кременчуцьке підприємство «Котлогаз» за проектом харківського ЗАТ ХКП «Котлоенергопроект». Поряд з «коробкою», в якій розміщений котел, встановили 45-метрову димову трубу, щоб відводити залишки продуктів згорання насіння соняшнику.

Система складається з парового котла Vyncke паропроизводительностью 52 т / год з параметрами Р = 65 бар, t = 450 ° С і одного турбоагрегату MAN електричною потужністю 10,4 МВт, з виробничим відбором пари з параметрами Р = 12 бар, t = 246 ° С .

Сировиною для вироблення пари та електроенергії буде вода, яку візьмуть з свердловини. Для забезпечення необхідних показників якості живильної води і пари, вода зі свердловини буде проходити хімічну очистку.

Для роботи нової біоелекстростанціі потрібно багато води. Реконструкцією заводу передбачено буріння свердловини на водозаборі підприємства. Раніше водозабір складався з однієї свердловини, яку побудували в 2008 році. Для збільшення водопостачання підприємства запланували буріння нової свердловини, глибиною 720 м, яка повинна стати основною експлуатаційної. Стара свердловина буде переведена в розряд резервної. За рік планують споживати 552 тисяч м³ води.

Установка системи оборотного водопостачання призначена для охолодження технологічного обладнання. Новий навіс для розвантаження буде складатися з двох систем пиловидалення з двох фільтрувальних установок. Також облаштують систему краплевловлювача цеху видобутку олії, в якій буде фільтруватися сировину.

Кернел, біоелектростанція, лушпиння

За темою:

  • Розшукують волонтерів для охорони полтавських пролісків
  • На Решетилівщині можуть збудувати сміттєпереробний завод
  • Полтавка зібрала на своєму подвір’ї сміття висотою з будинок
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.