ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:32 11.12


У Полтаві лікують ароматами

У фізіотерапевтичному кабінеті обласної поліклініки нашому кореспонденту розповіли, як правильно лікуватися ефірними оліями.

Близько десяти років у фізіотерапевтичному відділенні Полтавської обласної поліклініки працює кабінет аромотерапії.  Ідея, запозичена у кращих санаторіях України та світу, успішно реалізується на наших теренах.

Сергій Панченко і Микола Полішко приходять сюди вже багато років. Чоловіки перебувають  у гарному гуморі і зізнаються, що аромотерапія допомагає їм розслабитися і підняти настрій.  Такий ефект від  постійного лікування ефірними оліями пояснює сестра медична вищої категорії фізіотерапевтичного відділення Елеонора Білоконь.

"Спектр використання аромомасел  у медицині дуже широкий, — каже Елеонора Михайлівна, — аромат досягає кори головного мозку людини і організм реагує, виділяючи спеціальні гормони. Найкраще на аромотерапіяю реагує серцево-судинна, лімбічна і ендокринні системи організму. Дуже гарно підходить для хворих судин, які приходять в тонус, успішно лікує мігрені і інші види головного болю. Загалом, а арсеналі кабінету близько тридцяти аромомасел. Кожного дня ефірні олії змінюємо. Намагаємося, щоб одні і ті ж аромати часто не повторювалися, бо іноді в пацієнтів спостерігається індивідуальна чутливість.  Це може спровокувати алергію. Також  підібрали спеціальну музику, вимикаємо світло,щоб людям легше було розслабитися. Кожен сеанс триває 30 хвилин. Всі бажаючі можуть повторити такі сеанси  в себе вдома. Найлегший варіант - керамічні аромолампи, які  коштують недорого. В них ставиться підсвічник із запаленою свічкою. Розрахунок – одна капля ароматичного масла на квадратний метр приміщення. Розпочинати варто з універсальних аромомасел. Такими є цитрусові, бергамот і евкаліпт. На них найрідше виникають алергічні реакції. Бергамот допомагає успішно долати депресію і стрес, тому зайвим не буде.  Також при стресі  рекомендую використовувати  ефірні олії лимону, грейпфруту,  а також лаванди. Не всі знають, що , що 90 відсотків ефірних олій  мають антибактеріальний ефект. Найкращий він у евкаліпту, який знищує навіть золотистий стафілокок. Аромолампа в будинку чи квартирі працюватиме навіть краще розрекламованого дезодоранту, ефект буде відчутніший".

Долучається до розмови і завідуюча фізіотерапевтичним відділенням Ірина Пчелінцева. Цього року вона відзначила своєрідний ювілей на лікарняній ниві – тридцять років роботи в поліклініці.

Обов’язково варто застерегти початківців від неправильного використання ефірних олій  в домашній практиці. Хоч ця терапія не вважається основною і рекомендована при більшості захворювань, проте ефірні олії  мають дуже сильний вплив на організм пацієнтів. На кожному маслі вказується співвідношення, в якому його потрібно обов’язково розводити водою.  Деякі люди хочуть досягти швидшого ефекту і збільшують необдумано його концентрацію. Цього робити не можна. Передозування  може викликати в першу чергу алергічну реакцію дихальних шляхів або навіть шкірну алергію. Структура молекули ефірного масла така, що  вони  добре проникають не лише через ніс, але й через шкіру хворого. Особливо це стосується і жінок, які намагаються схуднути за допомогою ефірного масла лимону чи грейпфруту. Правильне їх використання може допомогти стримати апетит, але втирання в шкіру часто призводить до непередбачуваних алергічних реакцій.  Як додатковий засіб до правильного раціону  рекомендую дівчатам олію м’яти. Вона діє м’яко і пригнічуючи апетит, не погіршує настрою. А ще ефірні олії позитивно впливають на кількість жіночих гормонів в організмі. Корисними жіноцтву будуть олії іланг-ілангу і чебрецю

 — вважає пані Ірина.

Сучасні аромолампи не нагадують дивакуваті і незрозумілі електроприлади. Особисто переконалася, що  вони більше  схожі на екзотичні нічні світильники. Тому організувати пацієнтам пасивне лікування  можна навіть без їх відома. Такий прилад зручно розташовувати в лікарняній палаті, офісі, столовій школі чи дитячому садочку.  Ефект, як говорять співрозмовниці,  наступає не відразу, а поступово і непомітно для самого хворого. В нього покращується настрій, підвищується працездатність. Діти стають уважнішими і краще навчаються.

"Щоб досягти стабільного ефекту, потрібно пройти кілька процедур, — продовжує Ірина Юріївна, — стійкий ефект покращення наступає вже після сьомого сеансу. Якщо проводити довше, то після  двох тижнів необхідно зробити перерву. Вона може тривати від  двох тижнів до півтора місяця.  Коли не зробити цього, то рецептори втрачають чутливість і перестають сприймати ефірні олії. Дехто в цьому випадку вдається до збільшення дози і ризикує заробити алергію. У зимову пору актуальними є цитрусові олії, які доцільно застосовувати під час активізації респіраторних інфекцій. Зокрема, в навчальних закладах, місцях великого скупчення дітей. Головне узгодити з батьками учнів, чи не має в них алергії на якісь ефірні олії".

При дотриманні рекомендацій лікарів ефірні олії регулюють всі фізіологічні процеси в організмі і не викликають звикання. До речі, високого результату можна досягти, якщо узгоджувати подібні фізіопроцедури з біоритмами людини. "Жайворонкам" краще підходить лікування в першій половині дня, а "совам" — у другій.

Аромотерапія не є новинкою для українців. Нею лікувалися ще наші предки, використовуючи фітонциди овочів та  спецій для знезараження приміщень. Зараз це швидше забутий досвід, у той час як фітотерапія набуває все більшого поширення.  Але давно відомо, все нове є лише добре забутим старим.
 

здоров'я, аромотерапія, фітотерапія, лікування

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.