ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 06.10


Полтавці масово спалюють листя та рослинність у дворах

Полтавці спалюють опале листя у своїх дворах. Однак такі дії тягнуть за собою адміністративну відповідальність, тобто штраф. Під час спалювання листя у повітря виділяється багато шкідливих речовин, які забруднюють довкілля та можуть викликати алергію.

 

Як повідомляє Суспільне.Полтава, спалення листя на відкритій території є незаконним та тягне за собою адміністративну відповідальність, тобто штраф.

"Якщо у поліціянтів будуть усі належні докази про факт вчинення громадянином або посадовою особою правопорушення, то будуть складені відповідні матеріали", – розповіла речниця патрульної поліції Наталія Костильова.

Найчастіше спалювати сухостої починають восени під час опадання листя, говорять надзвичайники.

"Багато громадян не замислюються над питанням шкідливості спалювання рослинних залишків, опалого листя для здоров’я людини та довкілля. Спалювання рештки рослин і опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння", – розповіла речниця надзвичайників Полтавщини Яніна Любецька.

Під час спалювання листя у повітря викидається багато шкідливих речовин, які забруднюють довкілля та можуть викликати алергічні захворювання у людини.

"Канцерогени, чадний газ, оксид азоту, які забруднюють навколишнє середовище. Також при спалюванні листя ми чинимо шкоду верхньому шару ґрунту, в ньому можуть жити й комахи і якісь дрібні тваринки", – зауважила екологиня Яна Гудзь.

За словами екологині позбуватися листя не потрібно, його можна лишати на землі так. Або як деякі полтавці облаштовувати компостери для того, щоб було добриво для землі.

"Як бачите, кидаємо туди і яблука, які не споживаємо, шкірку від картоплі та листя також. І внизу вже дуже гарні добрива", – розповів полтавець Володимир Леонідович.

Штраф за спалювання листя для громадян становить від 1500 до понад 4500 гривень, а на посадових осіб до 15 300 гривень.

опале листя, штраф

За темою:

  • Стартувало голосування в конкурсі "Екоініціативи 2024"
  • Початок червня: Кременчуцьке водосховище вже позеленіло
  • У Полтавському дендропарку масово загинула риба
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.