ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 05.06


У Полтаві можуть демонтувати сім монументів

Комісія з "дерусифікації" у Полтаві розглядає пропозиції про демонтаж пам’ятників, серед яких "орел" у Корпусному парку, бюст Ватутіна та скульптура Зигіна. Скоріш за все, частину з них перенесуть в інші місця.

Під час засідання комісії з перейменування 3 червня у Полтаві озвучили список пропозицій про демонтаж пам’ятників, який отримав виконком. У попередньому списку сім конструкцій, серед яких пам’ятник Пушкіну, знак на місці відпочинку Петра І та Монумент Слави.

Можливість демонтажу розглядатимуть на подальших засіданнях.

Зокрема, полтавці подали ініціативи стосовно демонтажу пам’ятників:

Пам’ятник Олексію ЗигінуПам’ятник Олексію Зигіну

1. Пам’ятник Олексію Зигіну — на площі Зигіна, встановлений у 1957 році;

Пам’ятник Миколі ВатутінуПам’ятник Миколі Ватутіну

2. Пам’ятник Миколі Ватутіну — встановлений у 1971 році на території колишнього Полтавського кадетського корпусу (тоді Полтавське Червонопрапорне вище зенітне ракетне командне училище ім. генерала армії М. Ф. Ватутіна), перенесений на вул. Ватутіна у 2013-му;

Пам’ятник Олександру ПушкінуПам’ятник Олександру Пушкіну

3. Пам’ятник Олександру Пушкіну — у Березовому сквері, встановлений у 1987 році;

Пам’ятник Мартину ПушкарюПам’ятник Мартину Пушкарю

4. Пам’ятник Мартину Пушкарю — на зупинці Латишева, встановлений у 1987 році;

Монумент СлавиМонумент Слави

5. Монумент Слави — на Круглій площі, встановлений у 1811 році;

Пам’ятник на місці відпочинку Петра ІПам’ятник на місці відпочинку Петра І

6. Пам’ятник на місці відпочинку Петра І — вул. Спаська, 1849 рік;

Пам’ятник захисникам Полтавської фортеці та коменданту Олексію КелінуПам’ятник захисникам Полтавської фортеці та коменданту Олексію Келіну

7. Пам’ятник захисникам Полтавської фортеці та коменданту Олексію Келіну — на просп. Першотравневому, встановлений у 1909 році.

Усі ці пам’ятники мають статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, пам’ятки місцевого значення або, як у випадку з Монументом Слави — пам’ятки монументального мистецтва національного значення, складової частини архітектурного ансамблю Круглої площі.

Міністерство культури надало рекомендації щодо демонтажу таких пам’ятників, згідно з якими бажано використовувати цивілізований підхід — переміщення. Можливість і доцільність переміщення кожного з об’єктів комісія розгляне окремо.

Секретар комісії, начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Департаменту культури, сім’ї молоді та спорту Полтавської міськради Віталій Павлов зазначив, що демонтажу і переміщенню передуватиме об’ємна та фінансово затратна розробка проектної документації.

— Це не тільки бюрократичні кроки, акти технічного стану, фотофіксація, знаходження місця перенесення, згода на перенесення власника, а ще й наявність облікової документації. На жаль, на жоден з цих пам’ятників облікової документації немає. За попередніми оцінками, її розробка в середньому коштуватиме 50-100 тис. грн на пам’ятник, — додав Віталій Павлов.

Нагадаємо, у квітні полтавець Олексій Логвінов сформував петицію, у якій запропонував перейменувати вулиці, названі на честь російських діячів, а також демонтувати шість пам’ятників, зокрема, Монумент Слави. Ініціатива зібрала вже 431 голос.


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.