ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 21.11


У Полтаві на Єврейському кладовищі вирубували дерева та пошкодили надгробки

На Новоміському кладовищі полтавці виявили нові місця вирубки дерев, унаслідок чого були пошкоджені місця поховання. Повалені дерева падали просто на надгробки, вони пошкодили пам’ятники та огорожі на могилах.

 

Полтавська поліція розслідує наругу над могилами на одному з найстаріших цвинтарів Полтави, повідомляє Зміст.

Із 1999 року Новоміське кладовище вважається закритим, тобто таким, де не можна зарезервувати місце. Та ще на вході в око впадає величезна кількість поховань 2016-2019 років. Звісно, що місця під могили могли придбати до 1999 року, але в цьому, скоріше, зацікавлені члени однієї родини. Як йдеться у інструкції про порядок поховання на закритих кладовищах або дозволяється  підпоховання лише за наявності місця в родинній могилі.

Попри це на початку кладовища розміщено поодинокі могили, які не мають поряд зарезервованих місць, або похованих раніше родичів. Якщо придивитися на таблички на пам’ятниках, то можна побачити, що дата смерті людини відносно недавня. Тому складається враження, що це кладовище не таке вже й закрите.

Як розповіла виданню Зміст директорка полтавського єврейського фонду "Хесед Нефеш" Світлана Москвітіна, кілька разів на рік благодійна організація разом із волонтерами приходять на кладовище і доглядають за покинутими могилами. За її словами, тут поховано багато видатних євреїв, але родичі уже не можуть проводити поховання до ладу, тому цим займається фонд. 

До прикладу, на цьому цвинтарі похований громадський діяч і меценат Давид Молдавський, ще не вдалося відшукати могили фундатора кладовища Авраама Зеленського, який був міським головою Полтави, та інших видатних земляків. Попри усі старання і намагання волонтерів зберегти пам’ять про померлих не дуже видно на загальному тлі, адже доглядом за кладовищем має займатися і влада, і адміністрація кладовища.

Відтак, у випадку незадовільного утримання могили тривалий час, по закінченні річного строку з моменту письмового повідомлення її власника, з погодження різних органів влади, могилу ліквідують і засівають травою, але місце поховання залишається, бо його не розкопують. Подібних закинутих могил на Єврейському кладовищі сотні, але керівництво не проводить процедур із ліквідації старих занедбаних поховань.

історія, пам'ять, вирубка, поліція, кладовище, влада

За темою:

  • У Полтаві презентували поему, присвячену кіборгу Денису Синюку
  • Місто зупиняється: у Полтаві 29 серпня влаштують загальнонаціональну хвилину мовчання
  • У Полтаві мають встановити меморіальну дошку Ігорю Щербаку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.