ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 04.02


У Полтаві на "Укрпошті" замінюють лампи

3 лютого полтавець Андрій Крамар та його родичка замінили свої лампи розжарювання на LED у відділенні «Укрпошти» на Зіньківській - отримали пʼять енергоощадних ламп виробника Philips у фірмовому пакуванні.

Андрій Крамар обміняв на Героїв Сталінграду, 30 й отримав лампи без пакування та маркування сертифікації й потужності. За словами полтавця, лампи-noname є неякісними та їх роботи вистачить на короткий період.

«Philips мало того, що фірмові, так вони хоч потужністю по 10 Вт, а лампи, які я отримав на обмін, взагалі маленькі: там десь 5 Вт від сили. Тобто, таку лампу в люстру не вкрутиш, бо будуть „сутінки“. Бабусі, ті що приносять старі лампочки, вони ж розраховують, що їх LED-лампи в кімнатах працюватимуть й буде світло, але такого не буде.

Ця маленька лампочка й у настільну лампу не годиться так щоб писати, наприклад. Ці лампи більше підходять для нічників або у коридор чи маленьке підсобне приміщення. Хай би вони були не Philips, але були нормального розміру, в тому плані, що потужністю такою самою — в 10 Вт», — розповів Андрій Крамар.

Так, у Полтаві на відділеннях «Укрпошти» дійсно обмінюють лампи різних виробників й не всі отримають енергоощадні лампи виробника Philips, які на думку користувачів є значно потужніші ніж LED-лампи noname (меншого розміру та без маркування). Чому у відділеннях «Укрпошти» старі лампи розжарювання обмінюють на LED різних виробників, пояснив директор Полтавської філії «Укрпошти» Юрій Набасов:

«Енергоощадні лампи за гроші благодійників купували у всіх країнах Європейського Союзу. Їх купували де можливо: десь в магазині, десь на виробництві. Тому нам лампи привозять або в окремому пакуванні, які купували у роздрібній мережі. Також привозять насипом у великому ящику — вони просто складають їх там. Так, є такі випадки, але це не зловживання. До нас приїжджає вантажівка у 20 тонн і в ній є „збірна солянка” з LED-ламп. За кожну лампочку, яке отримало відділення, ми відповідаємо: ми їх міняємо й потім здаємо на утилізацію старі лампи теж поштучно. Ми отримали на обмін для населення або насипом або в окремих упаковках, але вони так само працюють і споживають менше електроенергії».

З 30 січня в усіх відділеннях «Укрпошти» Полтави кожен повнолітній громадянин може обміняти п’ять старих ламп розжарювання на енергоощадні — це спільна програма ЄС та Уряду України. Її ухвалили, щоб подолати енергетичну кризу через ракетні обстріли російської армії, бо LED-лампа споживає у вісім разів менше електроенергії ніж розжарювальна. Про це розповіла Перша Віцепрем’єр-міністерка України Юлія Свириденко в ефірі телемарафону. Європейський Союз погодився закупити 30 мільйонів енергоощадних ламп та поетапно й безплатно передавати їх Україні. Ще 5 мільйонів ламп передасть уряд Франції.

Спочатку програма стартувала в обласних центрах України, а впродовж лютого енергоощадні лампи планують завести у відділення «Укрпошти» районних центрів та сіл.

Укрпошта, енергія, лампи, заощадження

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.