ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 29.10


У Полтаві не вистачає медиків і місць для хворих коронавірусом

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтави Вікторія Лоза розповіла про перевантажену роботу медиків в умовах підйому хвилі коронавірусу. Палати вже повністю заповнені пацієнтами із COVID-19.

Медики готові розгортати нові відділення для хворих.

Не всі люди звертаються до сімейного лікаря після появи симптомів, а ті, що звертаються, декілька тижнів оікують результату.

Тому, скільки насправді людей хворіє у Полтаві на COVID-19 — невідомо.

«Полтавщина» поговорила із директором Департаменту охорони здоров’я Полтави Вікторією Лозою про боротьбу із коронавірусом.

— Людина із ковідом лежить у лікарні. Якими засобами її забезпечує місто, якими держава, що доведеться купувати пацієнту?

— Майже весь набір ліків, які потрібні по протоколу, є в 5-й і 3-й лікарнях та пологовому будинку. Це кілька видів антибіотиків, гормональні препарати, гепарин та розчини. Лікарні забезпечені, але є нюанси, коли пацієнту потрібно купити якийсь антибіотик, який призначає сімейний лікар, а у нас його немає. Якщо у людини є можливість, вона купує, а якщо немає, то вони лікують із того, що у нас є. Такого у Полтаві немає, що у пацієнта немає грошей і його не будуть лікувати. Базовий пакет забезпечений.

Скільки обходиться лікування однієї людини?

— Тиждень тому ми рахували по 5-й лікарні, то у нас лікування одного пацієнта обійшлося у 8-9 тисяч гривень. Цифри, які озвучував Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, що лікування коштує 30-40 тисяч гривень, то туди входять і заробітні плати лікарів і засоби індивідуального захисту (ЗІЗ). Ми це не рахували, ми рахували тільки медикаменти. Середнє перебування пацієнта із ковід на лікуванні у лікарні приблизно 11 днів.

У Полтаві не буде таких ситуацій як в Києві, де люди збирають по 80 тисяч гривень на лікування від COVID-19 у приватних клініках?

— Це Київ, у нас, поки що, все є. Бувають такі специфічні антибіотики. Наприклад ми замовляли меропенем, це коштовний антибіотик, замовили 1500 флаконів (за 382,8 тис. грн ). Це дуже дефіцитний в Україні антибіотик. На сесії додали коштів на 3-ю і 5-ту лікарню. ЗІЗи докупили, лікарі забезпечені. Ми ідемо по протоколу, з’явився новий протокол, ми по ньому працюємо.

Яку частину лікування пацієнта забезпечує держава?

— Місто забезпечує повністю, держава взагалі ні. Держава дає тільки 300% доплат лікарям по пакету НСЗУ. Це кошти для медиків, які працюють із пацієнтами з ковід. Все інше забезпечення — це все за місцевий бюджет. Залучена вся 3-я лікарня і 5-та лікарня практично вся, пологовий будинок. Там постійно вагітні із ковід лежать, їх небагато, але персонал ходить у захисті весь.

— Яка на даний час заповненість ліжок у місті?

— 3-я лікарня — 118 пацієнтів, у 5-й лікарні зайнято 50 ліжок. Завантажені повністю, будемо відкривати ще одне відділення і класти туди пацієнтів. По максимальній заповненості ми уже не рахуємо. У нас на максимум заповнено, але ми беремо пацієнтів. Наприклад в третій лікарні, у нас було і 168 пацієнтів, хоча максимум 100 місць. Найбільша проблема — навантаження на персонал. Кількість медиків не розрахована на таку кількість хворих, вони просто падають із ніг.

Полтава дійшла до тієї точки, де треба розгортати нові відділення для хворих?

— Ми готуємося, у нас все є. Ми в будь-який момент їх відкриємо. Справа не в стінах, дуже важливий персонал, дуже важливі засоби захисту. Ми підготували стіни, ліжка, кисень. Ми дивимося по завантаженості. Ми працюємо на максимумі, але паніки немає. Зараз все під контролем. У нас є обласна інфекційна лікарня, вона також на максимумі працює. З дня на день вони додають кисень. Щойно у них покращується ситуація із киснем, вони ще більше розгортають свої потужності. У них максимум 152 ліжка, але вони можуть ще розгоратися. Поки ще є куди. Найцінніший ресурс — це персонал і кисень. Якщо ліжка без персоналу і кисню, це не годиться.

— Якщо ситуація погіршиться і персоналу не вистачить, де його брати?

— Якщо буде дуже велика проблема, у нас є ще поліклініки, лікарні, є обласні заклади. Кожен раз, коли ми доходимо до якоїсь точки, ми переживаємо це і ростемо. Ми з обласним департаментом аналізуємо ситуацію і рухаємося вперед. Це живий процес. Ми навесні написали план розгортання, планували персонал. Є різні моменти, бувають різкі стрибки захворюваності, буває хворіють самі медики. Це все живий процес і ми практично кожен день це контролюємо або змінюємо. Такого немає, що ми зайшли в глухий кут.

— Яка ситуація із киснем?

— У місті 180 кисневих точок, плюс 30 додаємо, повісимо на них зволожувачі, докупимо інше обладнання. Нам ще треба буде закупки провести. ШВЛ у місті близько 86.

Нагадаємо, обласна інфекційна лікарня, міська 3-я, 5-та лікарні отримали кисневі газифікатор на 2000 та 1000 літрів.

Лікування на стаціонарі продовжують 107 мешканців міста, на амбулаторному - 2811.

Департамент охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавської міської ради повідомляє: за минулу добу у Полтаві зафіксовано всього 46 нових випадків COVID-19.

З початку карантину підтверджено 4671 випадок та 1695 полтавців успішно одужали.

Лікування на стаціонарі продовжують 107 мешканців міста, на амбулаторному - 2811. За час епідемії 58 людей померли.

Наразі у місті 2201 особа із підозрою на коронавірусну інфекцію та 6274 — перебувають на самоізоляції (у тому числі: хворі на COVID-19, контактні з хворими, ті, що перебувають під підозрою).

Зроблено ПЛР-тестів у місті — 18674

коронавірус, заповненість, проблема, медицина

За темою:

  • У Полтаві додатково розгорнули 70 "ковідних" ліжко-місць
  • За добу на Полтавщині - плюс 848 випадків коронавірусу
  • На Полтавщині за добу - плюс 738 випадків коронавірусу 
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.