ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:04 16.10


У Полтаві нікуди утилізувати ртутні лампи

У Полтаві нікуди утилізувати лампи, що містять ртуть і від населення використані лампи не приймаються взагалі. Фірми, які забирають їх у підприємств, потім просто викидають їх просто неба.

 Що робити з енергозберігаючими лампами, які містять ртуть, після того, як вони перестали працювати? Куди їх дівати, якщо на весь центрально-східний регіон країни немає жодного підприємства, яке б їх переробляло?

Ці питання звучали на всеукраїнській науково-практичній конференції в Кременчуці.

В Кременчуці ситуація зі збиранням небезпечних відходів трохи краща за Полтаву, але не ідеальна.

Проблему підняла Неля Соколова, фахівець Полтавської міськради, що відає питаннями екології. Разом з ртутними лампами, так само проблемним залишається питання утилізації медичного обладнання, яке містить небезпечні речовини. (Наприклад, у великій медичній груші - 8 кг ртуті).

Але якщо в закладах охорони здоров'я лампи та обладнання хоча б стоїть на балансі й можна простежити його долю після відпрацювання, то в школах, де лампи купують переважно за кошти батьків, такого й обліку не ведеться.

В Кременчуці, на думку чиновниці, ситуація трохи краща —  відпрацьовані лампи приймаються від населення. Але як довезти небезпечні відходи до КАТП? В громадському транспорті? А якщо ртуть розіллється?

З відходами промислових підприємств все більш суворо. Вони здають лампи та інше обладнання з небезпечними речовинами фірмам, що мають ліцензії на утилізацію таких відходів. Але куди потім їх дівають? - запитує Неля Соколова.

Чиновниця каже, що часто такі фірми потім вивозять ці відходи й викидають десь посеред поля чи лісу. Бо неодноразово доводилося знаходити їх на стихійних звалищах.

Нещодавно під Полтавою, в районі Супрунівки, виявили відпрацьованих ламп аж на два КАМАЗи. Лежали просто неба.

Проблема в тому, що ніхто не контролює роботу фірм, які працюють з небезпечними відходами. А самі відходи, за законом, нині - головний біль місцевих органів влади.

Раніше відпрацьовані лампи приймав завод у Донецькій області. Нині підприємство опинилося на окупованій території. Залишилося одне підприємство - у Львівській області. Але возити туди відходи - дуже дорого.

Неля Соколова вважає: Полтаві необхідно будувати власний завод із переробки небезпечних відходів. Розмістити його можна було б на території колишнього заводу ГРЛ. Тим більше, що й спеціалісти лишилися.

За попередніми розрахунками, вартість установки з утилізації відходів - 4 мільйонів євро. Але 80% цієї суми можна було б отримати з держбюджету.

Тоді б обласний центр міг би запровадити таку систему збирання небезпечних відходів, як нині діє у Львові, коли за графіком їздять автобуси, що зупиняються в найбільш людних місцях й безкоштовно забирають лампи та інші прилади з небезпечними речовинами.

Науковці висловили підтримку ідеї побудови установки з утилізації небезпечних відходів у Полтаві. Додавши також, що зовсім скоро наша країна може зіткнутися зі ще однією проблемою, що вже постала в ЄС - необхідністю утилізації відпрацьованих акумуляторів від електромобілів.

утилізація, небезпечні відходи

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.