ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 12.02


У Полтаві обирають новий логотип дендропарку

У Полтавському міському парку хочуть оновити логотип і на платформі EDEM влаштували електронне голосування.

Про це 12 лютого ЗМІСТу повідомив начальник відділу «Полтавський міський парк» Максим Макуха.

Віддати голос за уподобаний логотип можна упродовж 10 днів за посиланням.

На основі побажань містян і асоціацій, що викликає парк, графічні дизайнери розробили логотипи. Спеціальна робоча група обрала декілька варіантів, за які можуть проголосувати полтавці:

Тюльпан дібровний

Червонокнижний вид, що росте в парку, розміщений у верхній частині логотипу. Унікальним є те, що рослина росте в міському парку без культивації. Також це є свідченням того, що раніше тут були діброви, яких зараз вже немає у такій кількості.

 

Дуб на тлі герба міста

У центрі герба – дуб. Це відсилка до масиву дубів, що ростуть біля головного входу. Тло логотипу повторює тло герба Полтави.

 

Діючий логотип

Тло логотипа – аналогічне тлу герба міста. У лівому верхньому кутку – жолудь, що символізує дуби. Гілочка верби посередині – верби, що ростуть коло ставків, а шишка – масиви хвойних дерев. 

 

Набір асоціацій відвідувачів

На логотипі зображені дуб і ставок, в якому плавають лебеді. Під дубом розміщена квітка тюльпану дібровного.

 

Нагадаємо, що під час обстеження дендропарку у листопаді торік виявили інвазійні види дерев та засмічені ділянки.

Під час поверхневого огляду парку фахівці зробили висновки про його незадовільний стан. Багато ділянок захоплено інвазійними видами, наприклад, клен ясенелистий та сільфій пронизанолистий. Усі ділянки потребують прорідження прикореневої та насіннєвої порослі. Джерела на схилах балок забиті сміттям, листям та гілками.

Окрім цього, під час огляду члени комісії помітили велику кількість різновидів пташок.

Серед них: дятел середній, синиця велика, синиця довгохвоста, пара лебедів-шипунів, качки мускусні, качки чубаті, а також зграя крижнів.

Полтавський міський парк  є єдиним ландшафтним парком у Полтаві та з 1977 року він є пам'ятником садово-паркового мистецтва.

Територія парку має історичне минуле, адже це частина поля Полтавської битви. Пізніше тут ріс дубовий ліс. Його знищили за часів Другої світової війни. У квітні 1962 заснували полтавський дендропарк. Тут росте понад 170 порід дерев і чагарників, є дендрарій, бузковий гай.

дендропарк, логотип

За темою:

  • Голосування за логотип дендропарку: переміг варіант із дубом
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.