ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 06.06


У Полтаві оцифрували унікальні прижиттєві видання Панаса Мирного та Івана Котляревського

Оцифрування музейних предметів нині є надзвичайно актуальним і важливим у справі збереження та популяризації національного культурного надбання.

 

Діджиталізація, тобто перетворення інформації у цифрову (електронну) форму, в першу чергу, стосується предметів основного фонду, тобто тих, що належать до Державної частини Музейного фонду України. Цей напрямок роботи, розпочатий у квітні поточного року, нині перебуває на “екваторі” процесу перетворення інформації унікального бібліотечного фонду трьох літературно-меморіальних музеїв Полтави та історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви". Про це інформують Новини Полтавщини.
 
За допомогою спеціального високоточного сканеру "Metis EDS Gamma" Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського складається електронний депозитарій рідкісних авторських творів Івана Котляревського, Панаса Рудченка (Мирного) та Володимира Короленка, більшість з яких – прижиттєві.

5 червня в електронну форму почали трансформувати перший вітчизняний соціально-психологічний роман Панаса Мирного та Івана Білика "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", виданий у Женеві (Швейцарія) 1880 року коштом Михайла Драгоманова. Першодрук братів Рудченків внаслідок дії Емського указу Олександра ІІ 1876 року царською цензурою був занесений до спеціального каталогу видань, заборонених для друку і розповсюдження в Російській імперії. Лише у 1903 році під зміненою назвою – "Пропаща сила", – роман був вперше надрукований в часопису "Київська Старовина".

Оцифровані два прижиттєвих видання поеми Котляревського "Енеїда" 1798 та 1809 років. Перше видання "Енеїди" вийшло "піратським" способом без відома і згоди автора, коштом конотопського землевласника, вченого лікаря Максима Парпури. Вихід у світ "Енеїди" Котляревського наприкінці ХVІІІ століття стає відправним моментом у зароджені та літочисленні новітньої української літератури, 225-ліття якої нинішнього року відзначається на державному рівні.

спадщина, культура, література, музей, книга, оцифрування

За темою:

  • У Полтаві відкрили Центр азербайджанської культури
  • Біг-бенд президентського оркестру зібрав у Полтаві аншлаг
  • У Полтаві відкрили пам'ятну дошку Чорнощокову
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.