ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 23.11


У Полтаві орендувати квартиру стало дорожче

За час карантину орендувати квартиру у Полтаві стало дорожче. Що впливає на ціну оренди квартири крім розташування розповів рієлтор та член Асоціації фахівців з нерухомості України Олександр Гнатенко.

 

За його словами, одним з найголовніших чинників ціноутворення є попит. Як правило, попит залежить від пори року, повідомляє Zmist.

 

«У Полтаві ціна виправдана попитом. Є дійсно високі ціни, на які дивишся і не розумієш, за що її просять і чому це знімають. У нас є період липень-вересень. Це коли студенти приїжджають і квартири біля медичної академії коштують взагалі шалених грошей. Коли об’єктивна ціна на квартиру 5 тис. грн, її виставлять за 7 тис. грн і хтось же її орендуватиме».

 

На орендні ціни також впливають розвинені галузі в кожній області. На Полтавщині ж розвинені агросектор та нафтогазова галузь:

«Тут понад 5 великих компаній, які видобувають нафту і газ. Сюди приїжджають їхні співробітники і ці працівники хочуть хороші квартири. І вони за них добре платять. Є “Онур”, які будують об’їздну дорогу, тут турків теж дуже багато і ці люди винаймають квартири не по 5 тис. грн».

 

У порівнянні з вартістю квартир у великих містах, нерухомість у Полтаві все ж дешевша:

«Я не розумію, коли люди приїжджають і говорять, що тут київські ціни. Це абсолютно неправильне твердження. Київські ціни – це 2 тис. доларів за гарну квартиру».

 

За словами Олександра, місто Полтава є перспективним для купівлі квартири і здачі її в оренду:

«Можна знайти хорошу пропозицію за ціною здавати. Тобто, вона себе покриває. Її можна в будь-який момент продати, купити щось ліквідне».

 

Критерії вибору квартири залежать від індивідуальних побажань та бюджету людини. Найпопулярнішими районами останні кілька років є Левада, Поділ, центр:

«Центр - дорожче, звісно. Алмазний, в загальному – квартири по кільцю. Не Половки, не Браїлки – чомусь ці райони менш популярні, там квартири дешевші десь відсотків на 10».

 

Щодо пандемії, то карантин істотно не вплинув на полтавський ринок нерухомості. У квітні з орендою квартир були проблеми, але Олександр Гнатенко каже, що це було ледь відчутно. Після локдауну ціни на квартири у Полтаві навіть зросли, адже з’явився попит.

Послуги рієлтора коштують по-різному, залежно від того йдеться про купівлю/продаж, чи про оренду. При оренді житла, у разі заселення, за послуги доведеться заплатити 50% від місячної орендної плати:

«Купівля-продаж - 3% від суми договору, але в загальному не менш ніж 600 доларів. Ціна може коливатися, але не сильно. Оренда скрізь 50% вартості, а з приводу купівлі-продажу якщо говорити про об’єкти за сотні тисяч, то буде якась кореляція».

 

Серед полтавців, які вже давно в місті, послуги рієлтора менш популярні, ніж серед приїжджих.

оренда житла, ціни, аналіз

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.