ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 18.10


У Полтаві планують ліквідувати районні ради

Депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук подав на розгляд сесії міськради проєкт рішення "Про недоцільність утворення Шевченківської, Київської, Подільської районних у м. Полтава рад."

Про це Юліан Матвійчук повідомив на своїй сторінці у соцмережі. Там же, він навів основні аргументи, для чого це необхідно зробити:

Реальна відсутність повноважень та впливу.
Єдине реальне повноваження - це земельні питання. Але навіть так, все одно останнє слово було за управлінням архітектури та містобудування Полтави.

Відсутність власного бюджету.
Бюджети районних рад не утворюються з платників податків, а реально це субвенції та дотації з міського бюджету, які в основній масі йдуть на заробітні плати працівників управлінь та відділів районних рад.

Великі витрати на заробітні плати.
Заробітні плати керівників та заступників районних ради в середньому становлять від 20 000 до 60 000. Якщо до цього додати апарат, то лише зарплати керівників районних рад обходяться місту приблизно в 500 000 гривень щомісяця. Мова йде лише про бюджетні посади районної ради, не враховуючи працівників управлінь та відділів.

Міф про близькість до людей.
По суті, депутати районної ради мають такий самий вплив на ремонти тротуарів чи доріг, як і звичайні мешканці. Питання ремонтів чи благоустрою вирішує Полтавська міська рада.

Територіальні центри соціального обслуговування залишаться.
У проекті рішення за прикладом м. Кременчук та інших міст мова йде про ліквідацію лише самої ради, її керівників та обслуговуючого апарату. Територіальні центри соціального обслуговування залишаються в приміщеннях районних рад для обслуговування полтавців та полтавок.

Економія.
Лише посади керівників ради та апарату обходяться Полтавському бюджету приблизно в 6 мільйонів гривень щороку.

Бюрократія.
Питання, які приймаються на сесіях районних рад здебільшого все одно проходять через управління та відділи міської ради. Такі дублювання повноважень породжують непотрібну бюрократію та затягування вирішення актуальних і важливих питань.

Функції районних рад.
Функції рад, а це в основному земельні питання будуть підпорядковані земельному управлінню Полтавської міської ради, нагадую, тер. центри соц. обслуговування продовжать роботу на районах в штатному режимі, що не дозволить перенавантажити міську раду. ЦЕ стосується й інших дрібних питань, які виносились на сесії районних рад.

Радянський рудимент.
Районні ради - це непотрібний рудимент радянських часів, який був необхідний через великий обсяг питань, пов'язаних з тоталітарним режимом та плановою економікою. З приходом ринкових відносин та приватної форми власності функції районних рад вже повністю переходили до міських. В Україні в містах обласного значення майже усюди ліквідовані районні ради.

Приклади інших міст.
У Львові районні ради ліквідували ще в 1995 році. 1998 року в Одесі, Запоріжжі та Миколаєві. У 2009-2010 роках попрощалися з цими інстанціями у Києві, Харкові та Черкасах, а минулого року у Дніпрі. Щодо Полтавської області, то першими, хто позбувся цього рудимента стали кременчуківці.

Це рішення направляється до ЦВК, яка, у свою чергу, має не прийняти рішення про нові вибори в районних радах під час наступних місцевих виборів. Отже, якщо голосів депутатів все ж вистачить на таку ініціативу, то районні ради просто допрацюють цю каденцію, але в новій залишаться лише тер. центри соціального обслуговування.

Тож чи лишаться районні ради у Полтаві чи будуть ліквідовані, покаже час.

районні ради, Київська, Шевченківська, Подільська, ліквідація

За темою:

  • Обласний осередок партії “Слуга народу” очолила нардеп Савченко
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.