ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 06.06


У Полтаві почали використовувати модуль Е-дата

Відтепер з усіма транзакціями розпорядника коштів можна ознайомитися на сайті УМСА, п'яти департаментів ОДА, двох управлінь Полтавської міської ради, Подільської районної ради та Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні. Це - для початку.

 

Ще 11 лютого 2015 року парламент прийняв закон "Про відкритість використання публічних коштів", який передбачає в тому числі публікацію транзакцій, що здійснюються розпорядниками бюджетних коштів через систему Державної казначейської служби, повідомляє прес-служба Інституту аналітики та адвокації (ІАА).

Е-дата - це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея "Прозорого бюджету".

Завдяки модулю Е-дата створено можливість розмістити на будь-якому сайті функціонал порталу Е-дата. 

Модуль Е-дата дозволяє генерувати посилання як на конкретного розпорядника бюджетних коштів, так і на місто з переліком усіх розпорядників для заповнення будь-якого сайту. 
Модуль має три режими функціонування:
1) Простий пошук - При виборі платника - модуль відображатиме інформацію від платника до всіх отримувачів. Є також можливість обрати отримувача бюджетних коштів та відслідкувати всіх платників які здійснювали на нього перекази.
2) Розширений пошук - Дозволяє обрати транзакції від конкретного платника до конкретного отримувача. Кнопка "В межах того ж регіону" дозволяє відфільтрувати з всеукраїнської мережі тільки розпорядників і отримувачів які знаходяться в географічних межах обраного населеного пункту!
3) Кастомізоване налаштування - органи місцевого самоврядування, що користуються програмним забезпеченням "Відкритий бюджет" можуть завантажити свою власну вивірену Мережу в кабінеті користувача в розділі "Публічні фінанси".

У Полтавській області модулем Е-дата вже користуються такі організації:
Департамент культури і туризму Полтавської ОДА;
Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА;
Українська медична стоматологічна академія;
Управління освіти Полтавської міської ради;
Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА;
Департамент освіти Полтавської ОДА;
Департамент охорони здоров`я Полтавської ОДА;
Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА;
Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Полтава ради;
Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня;
Подільська районна у Полтаві рада.

"Можливість ознайомитися з витратами розпорядника бюджетних коштів є великим плюсом. Адже це є одним з механізмів контролю за владою. Однак, варто вказати, що не усі розпорядники до яких ми зверталися, погодилися на використання даного модулю. Тому ми і надалі будемо сприяти розкриттю інформації про публічні фінанси", - зазначив консультант з юридичних питань ІАА Вячеслав Курило.
 

Е-дата, гроші, бюджет, інтернет, реформа

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.