ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 17.09


У Полтаві погодили створення ботанічного заказника "Гришків ліс"

Днями на засіданні Полтавської міськради депутати погодили рішення про створення ботанічного заказника місцевого значення "Гришків ліс". Він розташований на околиці Полтави та має площу понад 42 га.

 

Це масив широколистяного лісу (кленово-липової діброви). На території лісу ростуть два види рослин, занесених до Червоної книги України, – цибуля ведмежа та тюльпан дібровний. Це єдина в Полтаві лісова ділянка з яскраво вираженим фауністичним комплексом.

"Відповідно до Стратегії розвитку Полтавської області 2021-2027 Департамент екології та природних ресурсів облвійськадміністрації ще в 2021 році розробив проєкт створення нового об’єкту природно-заповідного фонду «Ботанічного заказника місцевого значення "Гришків ліс", – повідомив заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик. – Із 2013 року науковці дослідили "Гришків ліс" і погодили клопотання про створення об’єкта природно-заповідного фонду в Міндовкіллі. Не вистачало лише рішення місцевої влади".

Після рішення Полтавської міської ради матеріали в найкоротші терміни будуть надані Полтавській обласній раді для розгляду, щоби на найближчому пленарному засіданні сесії оголосити нову територію об’єктом природно-заповідного фонду.

"У першу чергу це потрібно, щоб зберегти вікові насадження від незаконних вирубок, очистити унікальну територію та зробити її окрасою обласного центру", – додав Олексій Бруслик.

Створення заповідних територій сьогодні є єдиним реальним механізмом охорони природних екосистем, ландшафтів, рослинних угруповань та рідкісних охоронних видів.

На території Полтавської області нині налічується 162 заказники місцевого значення.

природа, заказник, влада, Гришків ліс

За темою:

  • Триває розслідування факту забруднення річки Псел
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.