ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 06.10


У Полтаві погрішився стан повітря

У Полтаві за останні півтора тижня погіршився стан повітря. Найголовнішою причиною забруднення є автомобілі. Крім того, восени на це суттєво впливає спалювання листя.

Пиломірами у Полтаві досліджують забрудненість повітря. Таких приладів у місті кілька. Вони в режимі реального часу передають на сайт інформацію про наявність у ньому шкідливих домішок.

Згідно з даними сайту, 5 вночі жовтня стан повітря погіршився, повідомляє Суспільне.Полтава.

"Вночі ми мали тимчасові перевищення показників дрібнодисперсного пилу, а саме часток pM-10 і pM2,5. Ймовірною причиною такого підвищення є пожежі на відкритих територіях. Маємо зараз вітряну погоду, тому, ймовірно, ці частки пилу з вітром розносяться. Якщо це короткострокове перевищення, як у нас було протягом декількох годин, це не страшно. Середньодобове значення все ж таки залишається в межах норми, визначеної ВООЗ", – сказала головний фахівець КО "Інститут розвитку міста "Анастасія Лактіонова.

За останні півтора тижня через суху та маловітряну погоду були невеликі підвищення по забрудненню атмосферного повітря. Однак після дощів воно стало чистішим.

Вимірювання на наявність шкідливих домішок також проводяться в лабораторії за спеціальною програмою чотири рази на добу.

"Це пил, діоксид азоту, діоксид сірки, оксид азоту, оксид вуглецю, аміак, фтористий водень, формальдегід і розчинні сульфати. В лабораторії проводяться аналізи методом розрахунку. Вже потім ми визначаємо, яка там концентрація тієї чи іншої домішки", – розповіла хімік лабораторії спостереження за забрудненням атмосферного повітря Ніна Заритовська.

В лабораторії говорять, що з повітрям у Полтаві зараз все в порядку. Воно у кілька разів чистіше, ніж в деяких інших містах країни. Найголовнішою причиною забруднення є автомобілі. Крім того, восени на це суттєво впливає спалювання листя.

повітря стан, пиломір

За темою:

  • Учень створив пристрій для вимірювання якості повітря. ВІДЕО
  • Рівень забруднення полтавського повітря перевищує норму в десять разів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.