ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 18.11


У Полтаві показали виставу про дружбу українців та кримських татар

17 листопада в Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулася вистава "Про силу характерницьку, богатиря Ахмеда і Грицька Кобилячу смерть", що розповідає про дружбу двох корінних народів України.

Виставу, представлену полтавській публіці акторами київського театру "Перетворення", не випадково показали саме зараз.

Адже 16 листопада відзначався міжнародний день толерантності – його запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, в якій йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри.

Ми ініціювали запрошення театру "Перетворення" з цією виставою з нагоди Міжнародного дня толерантності – адже тут піднімається тема співіснування двох корінних народів нашої держави – власне, українців, і кримських татар. На захід запросили представників національних меншин, що проживають у Полтаві – зокрема, поляків,грузинів, чеченців, євреїв, вірменів

– розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та культурної політики управління культури Полтавської ОДА Володимир Состін.

Вистава "Про силу характерницьку, богатиря Ахмеда і Грицька Кобилячу смерть" створена за казкою Сашка Лірника. Режисер – Володимир Завальнюк, він також виконав одну з ролей.

Виставу презентували глядачеві ще в 2010 році, коли в Україні все було мирно і Крим був українським. В театрі тоді був створений цілий цикл вистав на тему стосунків між українцями і кримськими татарами – три  вистави для глядачів різного віку. 

"Про силу характерницьку, богатиря Ахмеда і Грицька Кобилячу смерть" – найбільш універсальна, вона розрахована на дітей старшого шкільного віку, підлітків та дорослих.

Ми їздили з цією по Україні, були в ще українському Криму чотири рази. Нас дуже тепло приймали кримські татари. Це була творча ініціатива нашого театру. Але я думаю, якби тоді такі речі відбувалися на вищому рівні, мали підтримку держави – невідомо, чи мали б ми зараз в Україні той конфлікт, що маємо

– розповів Кирило Булкін, актор і директор київського театру Володимира Завальнюка "Перетворення".

Вистава  розповідає про стосунки між українцями і кримськими татарами: спочатку народи ворогували та навіть воювали, але згодом вони об'єдналися проти спільного страшного ворога – Страшної Чуми.

Постановка підводить до ідеї, яка сьогодні дуже актуальна – надзвичайно важливо, щоб наші народи дружили,  співпрацювали, бо тільки разом вони можуть подолати ворога.

У виставі йдеться про те, що спільна історія наших народів містить багато різних моментів – це не були одразу міцні дружні стосунки.  Але доступною для дітей та підлітків мовою вистава розповідає, що ця дружба між двома корінними народами України сьогодні необхідна  для того, щоб Крим якнайшвидше повернувся до складу нашої рідної держави

– вважає Кирило Булкін.

"Про силу характерницьку, богатиря Ахмеда і Грицька Кобилячу смерть", вистава

За темою:

  • Полтавці у Парижі презентували виставу
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.