ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:19 02.02


У Полтаві попри епідемію досі не ввели носіння масок у публічних місцях

Днями Київ та Харків запровадили носіння масок для співробітників установ з масовим скупченням людей. У Полтаві, попри більшу епідемію, такий режим не запровадили ніде, окрім медустанов.

У Харкові, який нині один із найбільш безпечних міст у плані розповсюдження ГРВІ та грипу в Україні, з 27 січня ввели обов'язкове носіння медичних масок в супермаркетах, торгівельних центрах, кінотеатрах, банках, установах соціальної сфери і дитячих закладах. У пологових будинках міста ввели карантин, через який на деякий час заборонили партнерські пологи.

У Полтаві ж , на відміну від Харкова, ситуація із ГРВІ та грипом набагато гірша, про це говорять статистичні дані. Та попри це, масочний режим у закладах, де бувають скупчення людей, до сьогодні не введено.

Із цим питанням наша кореспондентка звернулася до Головного управління держсанепідслужби у Полтавській області - однак туди навіть не вдалося додзвонитися. У Полтавському обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України відмовилися коментувати прлблему, адже не мають таких повноважень.

У Головному управлінні охорони здоров'я ОДА нам сказали: контролювати виконання масочного режиму повинні власники приміщень, куди ходить багато людей, або керівники відповідних закладів.

Однак побіжна перевірка деяких закладів показала: ніхто із персоналу медичні маски не носить. Не користуються ними в магазині "АТБ" на перехресті Героїв Сталінграда, 23 вересня, Нікітченка та Красіна, без масок працюють в "Екомаркеті" на Половках, у кількох кіосках мережі "Кулінічі", в деяких аптеках.

Натомість масочний режим введений лише у медичних закладах Полтави. Приміром, у міському клінічному пологовому будинку та перинатальному центрі нам повідомили, що партнерські пологи у них відбуваються, але помічник породіллі, крім маски, повинен мати довідку від терапевта та результат флюорографії.

Нагадаємо, що сьогодні ж волонтери передали дитячій клінічній лікарні 40 тисяч масок у якості гуманітарної допомоги.

Довідка

Носіння медичних масок допомагає у профілактиці ГРВІ та грипу лише у випадку дотримання деяких правил:

  1. Маски необхідно змінювати що дві години.
  2. Марлеві маски повинні мати три-чотири шари. І марлеві, і тканні маски треба прасувати, інакше в них накопичуються бактерії.
  3. Перед тим, як одягти маску, слід ретельно вимити руки. Не можна торкатися зовнішнього та внутрішнього боку маски при її вдяганні та знятті.
  4. Знімати маску слід за петельки або шнурки, після чого теж потрібно вимити руки.

Анна СОЛТОВСЬКА


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.