ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:56 20.05


У Полтаві працює виставка нових надходжень краєзнавчого музею

У краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили виставку нових надходжень до фондів "Між минулим та майбутнім", організовану за сприяння Управління культури Полтавської ОДА.

Відкриття виставки приурочили до Міжнародного дня музеїв, який у більшості країн світу відзначають 18 травня.  

Науковці музею, з нагоди свята, розгорнули проект "Один день в музеї". У рамках нього створили дві виставки: "Між минулим і майбутнім", із нових надходжень до фондового зібрання та відреставрованих музейних предметів, і "У світі гірських порід" – із колекцій Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні та музеїв Полтавського і Єристівського ГЗК.

Перша виставка, за словами головного зберігача фондів музею імені Кричевського Тамари Кондратенко, є своєрідним підсумком роботи наукового колективу з двох напрямків: збиральницької роботи та реставрації музейних предметів.

За останні п'ять років до колекції надійшло близько шести тисяч предметів. Щороку ми збираємо більше тисячі нових експонатів. Загалом же, фондова колекція музею нині налічує близько 300 тисяч предметів. На цю виставку ми відібрали найбільш цікаві з них. Усі вони займають достойне місце в експозиції. Дуже багато речей нам дарують, залишаючи пам’ять про свої родини. Це і сімейні фото, і рушники, і побутові речі. Є комплекс предметів, які характеризують видатних особистостей сучасності. Особливе місце займають речі із зони проведення АТО

– розповіла Тамара Кондратенко.

Серед експонатів – археологічні артефакти з різних куточків області, речі побуту ХІХ-ХХ ст. Серед них особливу увагу привертають радіоприймач, телевізор, пилосос 1960-х років, персональний комп’ютер 1990-х та інші, нині незнайомі молодшим поколінням побутові і технічні прилади.
Окремий розділ виставки презентує роботу художників-реставраторів Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, котрі за 30 років співпраці з музеєм повернули до життя понад 200 предметів. Разом із ними, плідно працюють і реставратори полтавського краєзнавчого.

Виставка "Між минулим та майбутнім" діє з 18 травня до 18 липня. Відвідати експозицію можна щодня, крім середи і четверга, з 9 до 16 години.

культура, побут, виставка, музей, археологія, реставрація

За темою:

  • У Полтаві відкривається виставка різьблених ікон
  • "Зимові фантазії" представили у Лубнах
  • У Полтаві відкрився "Зимовий вернісаж"
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.