11:30 19.08 1495
Над оновленням Генерального плану Полтави з кінця травня працювали архітектори інституту проектування "Діпромісто" спільно з управлінням архітектури міськради та "Інститутом розвитку міста".
І 18 серпня у Полтаві перед громадськістю представили головний документ міста – Генеральний план, повідомляє Коло.
Основний документ щодо будівництва в обласному центрі на наступні п’ять років ще затвердять на сесії.
І після затвердження зміни не вноситимуться до 2025 року.
Громадські обговорення щодо Генерального плану міста передбачають ще внесення змін до кінця серпня .
Щодо основних змін — змінюється територія аеродрому військового, яка по попередньому генеральному плану відводилася під багатоповерхову та приватну забудову, зараз повертається до земель оборони і таким чином ми закріпимо цю землю та убезпечимо від забудови. Це найбільш основна зміна, розповів Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради.
Тамара Шутовська головний архітектор проєкту, говорить, що при розробленні плану враховувалися адміністративно-територіальні зміни пов’язані зі створенням Полтавської ОТГ та існуванням довколишніх громад.
– Такі села як Щербані, Терешки, Жуки, Тахатаулове, Шмиглі, Копили розробили і затвердили свої генеральні плани та проєктні межі, що обмежило територіальний розвиток міста Полтави до 15 тисяч гектарів, як було передбачено в попередньому проєкті коригування Генерального плану.
Тому на сьогодні проєктом внесення змін до Генерального плану місто Полтава розглядається в існуючих межах – 10 тисяч гектарів 381. При цьому ми не можемо зараз враховувати перспективу територій житлової забудови за 550 гектарів до передбачуваного проєктом коригування Генерального плану, – розповіла Тамара Шутовська.
Що варто врахувати
– близько тисячі гектарів територій – це територія Міністерства оборони;Тож, за словами Шутовської, територіальний ресурс для освоєння не такий значний на сьогодні.
Проектна чисельність населення міста Полтава була розраховані Інститутом демографії і соціальних досліджень Академії наук України – за оптимістичним прогнозом це 286,6 тисяч осіб. Тобто нового населення не передбачається.
За період 2005-2019 років у Полтаві було введено близько мільйона метрів квадратних площі житла, 80% з якого – це багатоквартирне будівництво.
Генеральний план передбачає багатоквартирне будівництво на перспективу на площі близько 90 гектарів під що виділена 21 ділянка. На сьогодні актуальними залишаються території:
– артскладів і 57 мікрорайону (мікрорайон «Лазурний», передбачений біля Половок);
– продовження освоєння мікрорайону «Левада» і «Левада-2».
Під садибне будівництво винайдено 15 ділянок загальною площею близько 145 гектарів.
Проєкт передбачає також резервні ділянки – це близько 62 гектарів території в районі вулиці Шведської – провулку Дослідного.
Проєкт передбачає реконструкцію існуючого загальноміського центру та кварталу Центрального ринку. Передбачається розширення території громадського центру в південній частині по вулиці Європейській та в північній частині по вулиці Зіньківській.
На сьогодні в місті існує 28 кладовищ, з яких лише 3 діючі, інші – закриті. Існуючий резерв цих кладовищ складає близько 25 гектар, а на перспективу необхідно ще близько 70 гектар.
Наразі розширити можна лише кладовище на території Затуринського промвузла. Там пропонується також створення крематорію.
Генральний план міста передбачає створення магістральної вулиці, яка буде проходити від вулиці Половки до вулиці Митрополита Мстислава з шириною проїзної частини 15 метрів. Ця вулиця повинна розвантажити центральні вулиці міста, які наразі є перезавантажені. Розташування транспортної розв’язки передбачається на перетині вулиць Половки-Соборності, Європейська-Героїв АТО, Європейська-Київське шосе-Харківське шосе та Миру-Панянки.
Двоє людей отруїлися після контакту із шахедами
13:15 18.04