18:56 06.09 2796
На вихідних у пивниці "Сто доріг" відбулася презентація документального фільму, що розповідає про полтавський андеграунд 80-90-х років, та виступ неформатних музичних гуртів.
Третього вересня всі охочі, що прийшли до пивниці "Сто доріг", мали змогу побачити документальний фільм Дениса Зозулі "Сніг та гвіздки", який розповідає про неформальне мистецтво Полтави – яким воно було з кінця 1980-х років і майже до сьогодення.
В стрічці використане архівне відео та світлини, а також сучасні спогади учасників неформального творчого руху міста.
Назву стрічки автор інтерпретує так: "Сніг – це сніг, а "гвіздки" – це люди, які щось роблять в своєму житті, і забивають гвіздки в світогляд інших".
Денис Зозуля жив і працював у різних містах: в Хабаровську, Санкт-Петербурзі, на Черкащині, в Дніпропетровську, з 2002 році живе у Полтаві. За словами Дениса, він мріяв зробити подібний фільм про людей його рідного міста, в якому він народився і виріс, але сконцентрував свою увагу на Полтаві.
Я хотів зробити такий фільм про інше місто, але знайшов нових друзів серед полтавців, вони мені симпатичні. Тим більше, що Толя Волик, Дмитро Кудінов та Андрій "Цоймен" мені давно натякали, що треба знімати фільм – вони знали, що я захоплююся кіно
– розповів Денис Зозуля.
Хоча кінодокументалістика – лише хобі Дениса, він за фахом військовослужбовець, в його творчому доробку вже близько десяти стрічок. Деякі з них презентувалися на фестивалях документального кіно.
Колись мені люди підказали, і я зняв кіно, яке взяли на кінофестиваль. Потім була ще одна стрічка… З творчістю "Онейроїда" мене познайомив Саша Ференко (його, на жаль, вже немає з нами). Він тоді купив фотоапарат, і я загорівся ідеєю знімати. А потім я "дознімався" до того, що брав участь в міжнародному фестивалі екранних мистецтв "Дніпро-сінема". У Полтаві також брав участь у фестивалях, двічі ставав дипломантом. Зняв окремі фільми про Дмитра Волкова, Анатолія Лавренка та Олексія Соболевського – цю стрічку, до речі, надіслав на кінофестиваль. Чекаю зараз відповіді
– розповідає далі Денис.
Складати сценарний план фільму "Сніг та гвіздки" Денису допомагав Анатолій Волик – автор текстів та незмінний хронолог гурту "Онейроїд", він же допоміг розшукати декого з учасників старого неформального руху Полтави.
Анатолій також ділиться в стрічці своїми спогадами про неформальний рух – його початок та розвиток.
Це досить знакова для Полтави подія – до сьогодні не було жодного аналітичного документального кіно про цілий пласт культури нашого міста. Денис – аматор, але він дуже загорівся ідеєю розповісти цю історію. Оскільки він не полтавець, ця стрічка – погляд ззовні на наш андеграундовий рух
– вважає лідер гурту "Онейроїд" Андрій Боркунов.
В стрічці також згадали про людей, яких немає на цьому світі – наприклад, про поета, музиканта, актора Дмитра Бурлаку. Героями "Снігу та гвіздків", крім інших, стали художники Анатолій Лавренко та Григорій Волков, художник та музикант Макс Бондар, художник-колажист Олег Геба.
Серед музикальних гуртів, які згадуються в стрічці, деяких немає – наприклад, "Фрактал Мальденброта" та "КАА" (Клуб Анонімних Алкоголіків), а три існують й до сьогодні, й саме ці групи взяли участь в концерті, який відбувся разом з презентацією фільму. Перед глядачами виступили "Дідько лисий"(грайндкор) та NONSPIRT (тріп-фолк), а завершив творчий вечір виступ гурту рок-гурту "Онейроїд".
Творча команда не виключає, що протягом поточної осені може бути організований показ стрічки просто неба на одному з майданчиків Полтави.
Ольга СТЕНЬКО
Де краще купувати ювелірні вироби?
14:08 12.12
Як 11 грудня на Полтавщині відключають світло
08:45 11.12