ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 20.01


У Полтаві презентували книги про Бориса Мартоса

У стінах ПУЕТ відбулася зустріч із упорядниками  книг, присвячених діячу Української революції 1917-1921 років, видатному кооператору, уродженцю Полтавщини Борису Мартосу. 

 

Зокрема, у Полтаві представили  видання "Борис Мартос і кооперація: монографія" у двох книгах; "Організація й модерація зібрань у праці Бориса Мартоса", "Теорія кооперації Бориса Мартоса", "Борис Мартос і його праця про ревізію". Книги видано торік у рамках відзначення 140-річчя Бориса Мартоса на державному рівні. Ці праці здобули призові місця у номінації "Краща університетська книга" на конкурсі "Краща книга Полтавщини" 2019 року. Автори-упорядники книг - професор Мирослав Аліман й ректор вишу Олексій Нестуля розповіли студентам - майбутнім економістам про ці книги і внесок Бориса Мартоса у становлення і розвиток вітчизняного кооперативного руху. 

Олексій Нестуля поділився спогадами про маловідомі перипетії, пов'язані з  встановленням пам'ятника Борису Мартосу поруч із центральним входом до ПУЕТ. Як з'ясувалося, тодішня міська влада не сприйняла ідею студентів і науковців ПУЕТ спорудити пам'ятник кооператору і діячу Української революції, і лише наміри надати розголос протверезили деяких високопосадовців. Зрештою, попри прохолодне ставлення чиновників монумент Борису Мартосу урочисто відкрили у Полтаві 20 вересня 2007 року. Нині це – одне найбільш помітних місць пам’яті Української революції у Полтаві.

Представник УІНП Олег Пустовгар наголосив: "У 1919 році Борис Мартос став прем'єр-міністром УНР - очолював виконавчу владу молодої держави у непростих умовах агресії з боку білої і червоної Росії. Вважаю, що цей важливий факт з його біографії вартий того, аби відобразити на табличці пам’ятника Мартосу", повідомляє Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.

"Родзинкою" заходу став перегляд студентами короткометражного документального фільму про Бориса Мартоса з циклу "Поборники незалежності. Полтавщина".

пам'ять, культура, історія, УНР, Борис Мартос, кооперація

За темою:

  • У Полтаві відбудеться музичний фестиваль на честь Лисенка
  • Герою-стрільцю Костянтину Мандриці відкрили меморіальну дошку
  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.