16:30 20.01 1191
У стінах ПУЕТ відбулася зустріч із упорядниками книг, присвячених діячу Української революції 1917-1921 років, видатному кооператору, уродженцю Полтавщини Борису Мартосу.
Зокрема, у Полтаві представили видання "Борис Мартос і кооперація: монографія" у двох книгах; "Організація й модерація зібрань у праці Бориса Мартоса", "Теорія кооперації Бориса Мартоса", "Борис Мартос і його праця про ревізію". Книги видано торік у рамках відзначення 140-річчя Бориса Мартоса на державному рівні. Ці праці здобули призові місця у номінації "Краща університетська книга" на конкурсі "Краща книга Полтавщини" 2019 року. Автори-упорядники книг - професор Мирослав Аліман й ректор вишу Олексій Нестуля розповіли студентам - майбутнім економістам про ці книги і внесок Бориса Мартоса у становлення і розвиток вітчизняного кооперативного руху.
Олексій Нестуля поділився спогадами про маловідомі перипетії, пов'язані з встановленням пам'ятника Борису Мартосу поруч із центральним входом до ПУЕТ. Як з'ясувалося, тодішня міська влада не сприйняла ідею студентів і науковців ПУЕТ спорудити пам'ятник кооператору і діячу Української революції, і лише наміри надати розголос протверезили деяких високопосадовців. Зрештою, попри прохолодне ставлення чиновників монумент Борису Мартосу урочисто відкрили у Полтаві 20 вересня 2007 року. Нині це – одне найбільш помітних місць пам’яті Української революції у Полтаві.
Представник УІНП Олег Пустовгар наголосив: "У 1919 році Борис Мартос став прем'єр-міністром УНР - очолював виконавчу владу молодої держави у непростих умовах агресії з боку білої і червоної Росії. Вважаю, що цей важливий факт з його біографії вартий того, аби відобразити на табличці пам’ятника Мартосу", повідомляє Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.
"Родзинкою" заходу став перегляд студентами короткометражного документального фільму про Бориса Мартоса з циклу "Поборники незалежності. Полтавщина".