ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 28.05


У Полтаві презентували книгу про мистецтво вишивки

У Полтавському національному педуніверситеті Короленка відбулася презентація науково-популярного видання очільниці факультету технологій та дизайну професорки Валентини Титаренко “Вишивальне мистецтво Полтавщини”.

Про це повідомили на сайті ПНПУ імені В.Г.Короленка.

Видання розкриває актуальні питання історії вишивального мистецтва, історії українського рушника, українського вишитого одягу, творче використання традиційної вишивки при створенні сучасних колекцій одягу. Авторка запропонувала нариси про творчий доробок полтавських вишивальниць, розробила інструкційні картки з основних технік вишивки, розкрила особливості колористики та семантики в українській вишивці.

Книга видана на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації у видавництві “Полтавський літератор”.

Вітали Валентину Титаренко із виходом нової книги ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка Марина Гриньова, директорка департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко, директорка Художнього музею імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова, директорка Полтавського літературно-меморіального музею В. Короленка Ольга Теницька, директорка Всеукраїнського центру вишивки та килимарства Надія Вакуленко.

“Українська вишивка – це наша історія, наша броня. Ми одягаємо вишитий одяг на свята і усвідомлюємо його як складник нашої ідентичності. Ця книга – ключ до розуміння історії вишивки та її значення, ключ до кращого розуміння українців як нації”, – зазначила професорка Гриньова.

Ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка Марина Гриньова започаткувала укладення договорів про співпрацю з науковими, освітніми і мистецькими осередками Полтавщини та України. Під час презентації підписали договір між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Всеукраїнським центром вишивки та килимарства. Підписантками від кожної зі сторін стали ректорка університету Марина Гриньова та директорка центру Надія Вакуленко.

Директорка Всеукраїнського центру вишивки та килимарства Надія Вакуленко відзначила, що співпраця очолюваного нею центру з Полтавським педагогічним триває вже не перший рік. Заюстована взаємодія піде тільки на користь як організації навчального процесу для студентів факультету технологій та дизайну, так і реалізації нових спільних творчих проєктів. Надія Вікторівна подякувала за можливість презентувати напрацювання центру у стінах педуніверситету.

Мистецьке вітання для гостей презентації підготували артисти Діана Хаєрбекова, Віталій Дерев’янко і Тетяна Строкач.

вишивка

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.