ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 21.11


У Полтаві презентували книгу спогадів активістів Майдану

"Майдан від першої особи. Регіональний вимір" - друга частина третього випуску серії друкованих видань. У ній зібрані історії про події, що відбувалися на місцевих майданах під час Революції Гідності.

Ініціатива створення такого проєкту виникла навесні 2014 року, її мета – збір відео- та аудіосвідчень очевидців і учасників Революції Гідності.

Саме записи спогадів активістів з усієї України стали основою для Архіву Майдану та слугуватимуть джерельною базою для істориків, режисерів-документалістів, соціологів, психологів та ін.

Тоді, на основі записаних спогадів було започатковано серію друкованих видань - "Майдан від першої особи". У 2015 році вийшов випуск "45 історій Революції Гідності", у 2016-му – "Мистецтво на барикадах".

Перша частина книги "Майдан від першої особи. Регіональний вимір" - вийшла 2017-го року. Другу частину випустили цьогоріч до 6-ї річниці Революції Гідності.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Укладачі заповнюють цю прогалину, формуючи уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище.

У презентації книги взяли участь координаторка регіональних записів проекту "Майдан: усна історія", співробітник УІНП, кандидат історичних наук Тетяна Привалко (м. Київ), журналісти Олександр Бобошко та Сергій Блавацький, які проводили відеозаписи, Олег Пустовгар, Юрій Бублик, Роман Чабановський та Юліан Матвійчук – учасники й організатори Полтавського Майдану, чиї спогади увійшли до книги.

 
 

майдан, книга, спогади

За темою:

  • У Засульській ОТГ з’явився дитячий майданчик
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.