ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 13.12


У Полтаві презентували книгу спогадів військового хірурга

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація книги Михайла Шика "Афганістан очима хірурга. Кандагар 1987- 1988".

Військовий лікар із Полтави Михайло Шик перебував у Афганістані 13 місяців, був начальником Кандагарського військового госпіталю. Увесь час вів записи в щоденнику, які опрацював і систематизував уже вдома.

Саморобна книга в єдиному екземплярі зі сторінками тексту, набраного на друкарській машині, нагадувала радянський підпільний самвидав. Вона була передана Полтавському обласному краєзнавчому музеєві ім. В.Кричевського для експозиції, присвяченій Афганістану.

Ідея видання книги належить колишньому воїну-афганцю, а тепер, ще й АТОвцю Івану Петренко. Приурочили її до 40-ї річниці з початку військових дій на території Афганістану.

"Рукопис потрапив до нас із виправленнями, підтираннями. Але коли я його прочитав, мене вразила правда і щирість. Той досвід не має права на забуття. На жаль, ми пішли шляхом скорочення військових сил. І коли розпочались воєнні дії на сході, ми були зовсім неготові. Так, велика частина втрат в Іловайську і Дебальцевому – це воєнно-санітарні втрати. Ми вирішили видати цю книгу, і мені хотілося, щоб вона була виконана бездоганно",

– говорить Іван Петренко.

Книга вийшла тиражем у 200 примірників, за кошти обласних громадських організацій ветеранів війни в Афганістані. Її подарують школам та бібліотекам Полтавщини.

"Це не просто художня сповідь, а практична настанова для лікаря. Попри те, що це вже історія, книга дає зрозуміти – те, що було тоді, повторилося зараз для нашої країни. Цей досвід, досвід ведення хворих з політравмою потрібен нашим лікарям, які працюють зараз на передовій і рятують життя наших воїнів”,

– наголосив заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, проректор УМСА Валерій Похилько.

книга, видавництво, презентація

За темою:

  • На Полтавщині презентували книгу про українських захисників
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.