ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 20.03


У Полтаві презентували проект реконструкції Центрального ринку

Проведення ярмарків та виставок, багаторівневі паркінги та зелені насадження уздовж вулиць – таким бачать Центральний ринок Полтави експерти в найближчі десять років.

Про це йшлося на засіданні міждисциплінарної робочої групи, де презентували так званий проект реставрації та реабілітації центрального ринку в рамках  розробки стратегії інтегрованого розвитку міста "Полтава – 2030", пише Zmist.

До робочої групи залучили експертів комунальної організації "Інститут розвитку міста" та проекту GIZ "Інтегрований розвиток міст в Україні".

На сьогодні проблемою ринку є певна анархія,  невпорядковані торговельні місця та парковки. Планують реорганізувати функціональні зони ринку, зробити їх чітко вираженими. Зокрема, відокремити житлову забудову від торговельних об’єктів та створити багатоярусні паркінги, які дозволяють на першому ярусі залишити торгові об’єкти. Уздовж вулиць хочуть створити зелені смуги.

Проект реконструкції ринку

 Проект реконструкції ринку

 

У планах, також, вирівнювання фронту забудови, тобто відновлення так званих «вставок» між історичними будівлями, через які організовуються проходи у двори. Самі ж двори історичної забудови також можна перетворити на громадські простори через функціонування офісних приміщень, а також додавання до торгівельної функції послуг громадського харчування.

Загалом же торгові об’єкти залишаться на звичному місці, але зазнають певної реконструкції. 

Окрім підвищення комфортності середовища, тут планують проводити  різноманітні ярмарки та виставки та розширити функціонал центрального ринку.

Проект реконструкції ринку

Проект реконструкції ринку

Завіз товару та робота ринку має відбуватися за чітким графіком. Зараз з цим існують певні проблеми. Решта ж територій, на яких безпосередньо не відбувається торгівля, мають функціонувати довше, щоб ринок не вимирав після 15-тої години, а був такою ж територією, як і інші райони міста.

По вулиці Героїв-чорнобильців пропонують облаштувати сквер з відкриттям фундаменту церкви, яка колись там розташовувалася. Таким чино буде створено ще один відкритий простір з меморалізацією історичного об’єкта.

Такі заходи повинні допомогти створити ефективний підцентр міста у цій зоні та зробити його привабливим як для жителів міста, так і для інвесторів.

Проект реконструкції ринку

Проект реконструкції ринку

 

Загалом у результаті реалізації ряду заходів планують досягти таких результатів:

  • Ринок є привабливим місцем не лише торгівлі, а й зустрічей, де можна приємно проводити час як місцевим жителям, так і відвідувачам та туристам.
  • Прилеглі до ринку території та вулиці інтегровані в загальну концепцію.
  • Транзитний рух мінімізовано, процес доставки та паркування організовано, а територія добре підготована і підходить для всіх категорій населення.
  • Плата за право продавати товари посильна для населення з низьким рівнем доходу.
  • Торговці, які бажали залишитися. Не втратили свої торгові місця.
  • Впроваджено логічну та прозору систему оплати за торгові місця. 

Попри такі функціональні зміни, втручання в структуру кварталів буде мінімальним.  

проект, реконструкція, Центральний ринок

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.