17:00 20.08 931
У Полтаві презентували роман Міли Іванцової "Намальовані люди". Авторка – українська письменниця, перекладач, журналіст та педагог. Роман – це розлога художня хроніка "майданної" зими 2013-2014 років.
Письменника каже, це хроніка про звичайних людей, поставлених у незвичайні обставини.
Міла Іванцова, письменниця: -Роман не стільки про сам Майдан, він, безумовно, присутній, це люди, це долі чоловіків, жінок, дітей, стосунки. Власне, як в усіх моїх попередніх романах. Тільки на тлі таких важливих і доленосних подій.
Міла Іванцова говорить: роман писала шість років – це найбільше з її творінь. Вона мала на меті зберегти інформацію, яку мала, і емоції.
З анотації: “Намальовані люди” – це розлога художня хроніка зими 2013–2014 років. Це розповідь про звичайних людей, поставлених у незвичайні обставини. Про Майдан та Антимайдан, про тих небайдужих, що постали проти злочинної влади за людську гідність, про силовиків поглядом з іншого боку барикад, про тих, кого взагалі це не торкнулося. Про художників і медиків, підприємців і студентів. Про чоловіків та жінок, підлітків та літніх людей, українців і не тільки. Про кохання, силу духу, взаємопідтримку, самопожертву, людяність і любов у широкому сенсі цього слова. І, звісно, про Київ, буремний і буденний, як і в усіх інших романах авторки”.
Найважливіше, чому ця книжка не документальна, а художня – письменниці дуже хотілося зберегти і передати ті емоції, якими жили ту зиму, атмосфера і події, найдрібніші деталі, які дуже впізнавані.
У романі – близько десяти героїв. Саме та зима, ті події змінили їх свідомість, говорить авторка.
Є епізодичні, є реальні люди, які фігурують, двоє – під своїми реальними іменами. Вони мені дали дозвіл, я багато з ними розмовляла, і вони прочитали кожен розділ про них написаний і одобрили. Є вигадані герої. Основна фабула вигадана, але на неї нанизується вся історія. Є інтрига, яка веде вас до кінця.
Пані Міла зазначає, роман ні в якому разі не депресивний, не трагічний, він світлий і з вірою в Україну. Наклад книги – дві тисячі примірників.
Видання є у бібліотеках Полтави.