ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 17.11


У Полтаві презентували українознавчі видання

17 листопада в полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували два фундаментальних українознавчих видання, пов’язаних із Полтавщиною.

Це — "Українське народне мистецтво" академіка Миколи Біляшівського та "Дерев’яні та муровані храми України" Григорія Павлуцького.

Полтавцям презентували роботи харківського видавця Олександра Савчука, який опікується культурною спадщиною України. Фактично, видавець дав нове життя двом фундаментальним працям видатних українців, які уперше побачили світ на початку ХХ століття.

Більшість наших видань — це повернення в науковий і культурологічний контекст робіт, які були зроблені до нас. Щоб не вигадувати велосипед, спочатку треба відтворити, реконструювати картину, яка вже створена

 — вважає Олександр Савчук.

Нове видання "Українське народне мистецтво" є першим українським перекладом англомовної праці видатного науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского, що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису "The Studio".

По суті, ця праця стала першою презентацією українського мистецтва в Європі.Ця праця унікальна ще й тим, що в ній було представлено етнографічні поселення українців  не лише на сучасній території України, але й на Кубані, на Берестейщині (сучасна територія Білорусі – ред.) і на тих землях, які зараз належать до Польщі, Словаччини і Угорщини

– пояснив мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Віталій Ханко.

В редакції Олександра Савчука книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – початку ХХ століття з колекції Національного художнього музею України, передмовою доктора мистецтвознавства Михайла Селівачова, а також кількома кольоровими ілюстраціями. Видання приурочене до 150-річчя від дня народження М. Ф. Біляшівського.

Книга побачила світ у двох варіантах, один з яких – подарункове видання. Воно помітно вирізняється серед інших сучасних видань своєю обкладинкою: виконана з полотна та оздоблена вишивкою червоною шовковою ниткою, вона одразу привертає увагу та викликає бажання спробувати її на дотик.

Роботу виконала майстриня вишивки Віра Забора за ескізом Олександра Савчука. Машинна вишивка відтворює старовинний український орнамент. Видання вийшло накладом 300 примірників.

Нове видання "Дерев’яні та муровані храми України" Григорія Павлуцького окрім того, що об'єднало дві його праці під одним корінцем, містить примітки до видання (реєстр пам'яток, які не вдалося зберегти) і кольорові ілюстрації пам'яток, які збереглися до сьогодні.

Це, фактично, знакове видання в історії українського архітектурознавства через те, що воно було першим серйозним виданням в цій галузі. Раніше сакральну українську архітектуру сприймали етнографічно. Це – перше мистецтвознавче та архітектурознавче дослідження, з кресленнями та описами

  – зазначив видавець.

культура, мистецтво, книга, презентація, архітектура

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.