ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:45 29.01


У Полтаві презентували унікальне Мазепинське Євангеліє

28 січня в пункті обігріву ГО “Полтавський Батальйон Небайдужих” відчувалося тепло від високоповажних гостей – Надзвичайного та Повноважного Посла України в Лівані Ігоря Осташа та режисера Станіслава Литвинова.

Вони презентували унікальне Мазепинське Євангеліє, повідомляють «Новини Полтавщини».

Історія унікального видання 1708 року, яке віднайшов посол України в Лівані Ігор Осташ, – результат тривалої епопеї пошуків, перевидання, кропіткої роботи, яка нині успішно завершена. Святе Євангеліє, надруковане арабською мовою 315 років тому для віруючих Антіохійського патріархату коштом великого українського державника Івана Мазепи, доповнило експозицію національних реліквій у Софійському соборі.

Кілька примірників Євангелія були віднайдені послом України Ігорем Осташем у Лівані, а з повною передмовою – у Києві, у Національній бібліотеці України імені Володимира Вернадського. У 2021 році Євангеліє було перевидане спільними зусиллями Посольства України в Лівані, колективу Бібліотеки імені Вернадського та Благодійного фонду пам’яті імені Блаженнішого Митрополита Володимира.

Сьогодні ж, у Полтаві відбулась зустріч, на якій були презентовані неймовірні – безцінна книга і фільм про історію її віднайдення. Затамувавши подих, гості слухали кожне слово і вдивлялися в саму суть важливої історичної події.

Мазепа, як державний діяч, сприяв розвитку не лише України, а й плекав симпатії до неї на Близькому Сході. Це не випадковість, а свідчення генія гетьмана Мазепи, проклятого москвою.

“Щира подяка Андрію Гурнику за запрошення таких Високоповажних гостей та за Ваше сподвижництво разом із командою Дискусійного клубу “Сентенція” у розвитку полтавців та гостей міста. 

Ви змінюєте світ”, – прокоментувала подію депутат обласної ради Яніна Барибіна.

 

Мазепинське Євангеліє

За темою:

  • Образ Богородиці з дитям побачили у Кременчуці
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.