ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 22.01


У Полтаві презентували виставку до 100-річчя схвалення четвертого Універсалу. ФОТО

Полтавці присвятили виставку знаменній події історії - сторіччю схвалення четвертого Універсалу Центральної Ради, який проголосив Українську Народну Республіку (УНР) самостійною, незалежною та суверенною державою.

Захід в обласному Краєзнавчому музеї проводиться Полтавським обласним об'єднанням ВУТ "Просвіта" та  музеєм за підтримки облдержадміністрації.

На виставці експонується унікальний документ з фондів краєзнавчого музею-оригінал 4 Універсалу та унікальні історичні реліквії, які передав у 1992 році обласному краєзнавчому музею голова Полтавського обласного об’єднання ВУТ "Просвіта" Микола Кульчинський.

В свою чергу ці унікальні документи та інші артефакти уряду УНР в екзилі "Просвіта" отримала і від Миколи Степаненка - віце-президента УНР в екзилі ( з 1967 року), уродженця Полтавщини, науковця, літературознавця, письменника, громадського, політичного та релігійного діяча на еміграції.

Микола Степаненко визначив як умову для передачі з-за океану до Полтави реліквій УНР та української діаспори їх постійне і належне зберігання у музеї та опіку над ними "Просвіти".

Цього дня пройшла ткож презентація наукового збірника,що його уклали фахівці музею. Це монографія "Полтавщина в українській революції 1917-21 рр."

виставка, 100-річчя схвалення четвертого Універсалу

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • У Полтаві стартував розпродаж рослин для дачників
  • Міжнародна виставка "Це графіка" відкрилася у Кременчуці
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.