ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 21.07


У Полтаві презентували виставку живопису кременчуцької майстрині Юзефович

У малій виставковій залі (прес-центрі) полтавської галереї мистецтв відкрилася виставка творів живопису Наталії Юзефович (1932-2009). У них поєднана природна самобутність і майстерність художниці.

Ініціював цей творчий проект спільно з Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв) імені Миколи Ярошенка колекціонер Олексій Петренко.

ВІн мав на меті представити усім небайдужим самобутність та беззаперечну майстерність живопису художниці.

Наталія Юзефович народилася в Києві, членкиня Спілки художників України з 1959. Закінчила Київську художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а потім відділення станкового живопису Харківського державного художнього інституту. З 1971 майже сорок років жила й працювала в Кременчуці. Писала портрети, пейзажі, натюрморти та жанрові картини.

Наталя Юзефович – єдина кременчуцька майстриня, що має особисту картинну галерею.

Протягом усього життя художниця поєднувала техніки, сміливо експериментувала з мазком і кольором. Тому інколи складається враження, що її роботи написані різними майстрами. Але ж ні, все це роботи однієї надзвичайно працелюбної мисткині.

Адже за весь свій творчий шлях пані Наталія написала майже 800 робіт.

Попри те, що молодість художниці припала на складні часи в мистецтві, коли митці були змушені працювати в жанрі соцреалізму, вона вміло і тонко відображала у своїх роботах національний колорит, вроду нашого народу, красу його побуту та рідної землі.

Тематика ранніх робіт Наталії проста і зрозуміла: трепетна любов матері до дитини, важка праця, різноманітність природи. Все це цікавило й оточувало молоду Наталію Юзефович.

Художниця росла як майстер і особистість, болісно переживала становлення Української державності.

В 90-х, 2000-х роках в її роботах з’являються символізм та християнські мотиви. Відчувається, що нарешті майстриня відчула свободу зображувати на полотні всі свої філософські задуми. Якими б цікавими не були пейзажі художниці, беззаперечно найвдалішими її роботами є жанрові полотна. Обрана тема, розмір, складність ракурсу жодного разу не стали на заваді художниці.

Щоразу Наталія випробовувала себе як майстра, ставлячи перед собою, здавалось би, непосильні задачі.

В усіх роботах відчувається чоловічий характер, твердість і постійний пошук. Усі 28 експонованих робіт надані з приватної збірки полтавського видавця, колекціонера, мецената Олексія Петренка.

Всього в колекції полтавця близько 40 робіт Наталії Юзефович. Саме за ініціативи Олексія Петренка полтавці та гості міста мають змогу познайомитися з творчістю талановитої кременчуківки.

Виставка триватиме до 18 серпня.

виставка, Наталія Юзефович

За темою:

  • Ювілейна художня виставка триватиме ще місяць
  • У Лубнах відкрилася художня виставка
  • У Полтаві відкрилася виставка сучасного мистецтва
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.