ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:35 05.02


У Полтаві біда з підручниками: другий семестр митарств для учнів 4 і 7 класів

У Полтаві - дефіцит із підручниками для учнів 4-х і 7-х класів. Учителі та батьки або купують їх самі, або ділять книжки на двох. Книготорговці тим часом продають підручники, які діти мали б отримати безкоштовно.

Учні четвертих і сьомих класів у першому півріччі цього навчального року були змушені вчитися без підручників нового зразка, які Міністерство освіти і науки не встигло надрукувати і надіслати в регіони.

Учителі були змушені використовувати окремі вправи із старих підручників, роздруківки із методичних матеріалів, користуватися електронними підручниками, які скачували з інтернету, а також показувати дітям навчальні фільми за допомогою проекторів чи телевізорів – якщо такі технічні засоби попередньо придбали батьки для класів.

Скоро закінчиться карантин і діти вперше вийдуть на навчання в цьому році. Мене турбує більшість предметів, з яких не було підручників раніше, це "Математика", "Природознавство", "Українська мова", "Літературне читання", "Англійська мова", "Я у світі", "Музичне мистецтво" і "Інформатика". Про "Християнську етику" я не говорю, це факультативний предмет. Як син буде займатися до літа, чи вистачить на весь його клас підручників, чи будуть вони взагалі?

- переживає мама учня четвертого класу гімназії №32 Олександра Путятіна.

Підручники потроху надходять до гімназії, батьки мають звернутися до класних керівників щодо їхнього розподілу. В першу чергу їх отримають діти з пільгових категорій,

- зазначив у розмові із кореспондентом видання Poltava365.com директор гімназії №32 Олександр Зарубенко.

Аби дізнатися про проблему та її можливе вирішення щодо всіх шкіл міста ми подзвонили до управління освіти Полтавського міськвиконкому. Оскільки його керівник Наталія Дорохова знаходиться на лікарняному, нам порадили писати інформаційний запит, який розглянуть і нададуть відповідь відповідно до законодавства.

Але карантин у школах закінчується вже за кілька днів і ми не можемо чекати. Тому попросили знайому нам маму школяра четвертого класу з'ясувати на прикладі гімназії №32: чи є все-таки вірогідність, що діти отримають усі паперові підручники у свій перший навчальний день нового року.

Як з'ясувалося – ні. У випадку гімназії №32 можна говорити, що учні четвертих і сьомих класів продовжать навчальний рік із 50 відсотками підручників від необхідної кількості – з різних предметів. Як їх будуть ділити між дітьми – вирішуватимуть вчителі на нараді.

Цікаво, що вчителі кожної школи самостійно вирішують: які автори підручників з кожного предмету будуть у їхніх дітей. Тому учні з однієї паралелі двох шкіл по сусідству можуть мати різні домашні завдання з одного предмету.

Як би там не було, проблема залишається: підручників не вистачає, влада коментує ситуацію неохоче або не знає про неї взагалі. Так, мер Полтави Олександр Мамай вчора після позачергової сесії міської ради зазначив:

Про проблему із підручниками не знаю, але думаю, що все буде добре.

В очікуванні цього "добре" батьки шукають можливість придбати підручники самостійно. Але книготорговці в Полтаві цим не займаються, тому що невигідно.

Колись робила замовлення на підручники, але частину із них так і не забрали, довелося віддавати на макулатуру. Проблема у тому, що навчальні програми постійно змінюються, бо застарівають. Крім того, з кожного предмета є кілька рекомендованих авторів – як вгадати, які із них будуть популярними? Тому нині можу запропонувати батькам тільки контурні карти для учнів всіх класів – це те, що постійно має попит і не зазнає суттєвих змін,

- cказала виданню Poltava365.com підприємець Надія Коротич, яка багато років торгує книжками українських видавництв у Полтавській області.

Проте батьки можуть… замовити підручники у Києві. Попри їхній гострий дефіцит у регіонах, вони майже всі є у вільному продажу. Для прикладу ми вирішили дізнатися ціни на підручники для четвертого класу з програми гімназії №32, для чого зв'язалися із представником оптового книжкового ринку "Петрівка" у Києві. За словами менеджера Євгена, маємо поспішати, бо деякі позиції книжок розходяться, як гарячі пиріжки. Отже, в цілому картина із цінами на підручники для четверокласників така:

"Математика" М.В. Богданович – 85 грн.,
"Природознавство" Т.Г. Гільберг – 65 грн.,
"Українська мова" Л.О. Варзацька, Г.Є. Зроль, Л.М. Шильцова – поки що немає у продажу,
"Літературне читання" О.В. Науменко – 55 грн.,
"Англійська мова" О.Д. Карп'юк - 80 грн.,
"Я у світі" О.В. Тагліна – 75 грн.,
"Інформатика" Г.В. Ломаковська – 65 грн.,
"Музичне мистецтво" Л.С. Аристова – поки що немає у продажу,
"Основи здоров'я" О.В. Гнатюк – 85 грн.,
"Трудове навчання" І.М. Веремійчук, В.П. Тименко – поки що немає у продажу,
"Образотворче мистецтво" М.І. Резніченко, С.К. Трач – поки що немає у продажу.

Отже, тільки за наявні книжки батьки четверокласника мають сплатити 510 гривень, а якщо був би "весь пакет" – то приблизно 700 гривень. І ці витрати – тільки для того, аби дитина мала змогу нормально вчитися лише друге півріччя.

Нагадаємо, днями нардепи ухвалили закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників". А поки що, за даними міністра освіти і науки Сергія Квіта, до навчальних закладів надійшло від 60 до 90 відсотків загальної кількості підручників. Тим часом, за даними директора Інституту модернізації змісту освіти Наталії Вяткіної, 50 відсотків підручників, які мають закуповуватися коштом місцевих бюджетів, ще навіть не надруковані.

Анна СОЛТОВСЬКА

книжки, підручники, школа, Дорохова, учні, навчання

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.