ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:09 23.08


У Полтаві продовжують будівництво МАФів на Алмазному

Полтавська опозиція вважає, що торговельні кіоски на вулиці Івана Мазепи, 45 будуються всупереч закону, у той час як підприємці продовжують роботи, зводять каркас та ставлять вікна. Спір розглядається у суді.

29 листопада 2016 року Полтавська міська рада надала дозвіл підприємцям на розроблення документації з землеустрою. 24 березня 2017 року ФОП Яремчук і ФОП Бараннікова отримали ділянку на 9 споруд у користування. Через три дні підприємець Яремчук отримав паспорт прив‘язки на свої торговельні павільйони за цією адресою.

Однак представники опозиційних партій у міськраді влаштували протест проти цієї забудови. Після того, як вони викликали Державну аріхтектурно-будівельну інспекцію, на Андрія Яремчука був накладений припис із забороною будівництва та штраф у розмірі 28 тисяч гривень.

Втім, це не зупинило підприємців. Вони вважають, що ДАБІ не мало права робити перевірку, тому подали позов до суду. Більше того, у випадку зупинення будівництва вони ризикують втратити дозвільні документи, стверджує юрист Андрій Знаменський, який представляє інтереси пана Яремчука.

ДАБІ діє згідно із законом про регулювання містобудівної діяльності. А встановлення тимчасових спорід здійснюється згідно з порядком розміщення тимчасових споруд. Тут сказано: дія паспорту прив’язки тимчасових споруд анулюється за умови невстановлення тимчасової споруди протягом шести місяців із дати отримання паспорту прив’язки. Тобто, якщо зараз люди не встановлять тимчасові споруди, паспорт прив’язки буде анульований

 — розповів Андрій Знаменський.

Також він показав договір, за яким підприємець вносить плату за користування ділянкою, яка становить трохи менше чотирьох тисяч гривень.

Дії інспектора ДАБІ він кваліфікує як самоуправство або корупцію, наполягаючи, що забудовники керуються порядком розміщення тимчасових споруд, а це не є будівельними роботами, контролем яких опікується інспекція.

ДАБІ не має право вмішуватися у сферу, яка їй не відведена. Ніякі газоблоки, цегла та інші матеріали, які використовуються в капітальному будівництві, використовуватись тут не будуть. Будуть композитні панелі, дах із профілю

 — зазначив Андрій Знаменський.

Ідентичної думки дотримується головний архітектор Полтави Микола Шевельов.

Ми не бачимо там встановлених тимчасових споруд. Вся процедура була здійснена. Немає підстав наперед вбачати якісь порушення

 — заявив Микола Шевельов.

Сторона Андрія Яремчука показує висновки двох експертних установ, за якими залитий бетоном фундамент визнаний опорною рамою, оскільки був залитий на глибину 0,6-0,7 метрів. У той час, щоби бути визнаним як фундамент, глибина його мала сягати як мінімум одного метра.

Голова опозиційної фракції "Свободи" у міській раді Юліан Матвійчук переконаний, що експертні висновки були "куплені". А поки суд не прийняв остаточного рішення, будівництво має бути припинене.

По документах у них "тимчасові споруди", а насправді покладений фундамент. Зараз є рішення ДАБІ про заборону будівництва і допоки воно не скасоване судом, вони не мають права там будувати. За порушення вони можуть отримати штраф до двох мільйонів гривень

 — прокоментував власну позицію Юліан Матвійчук.

А тим часом забудовники продовжують роботи зі встановлення павільйонів на вулиці Мазепи, 45 та паралельно — судяться з інспекцією в Полтавському окружному адміністративному суді. У силове протистояння з активістами вступати не збираються, оскільки, за їхніми словами, бояться повторення квітневих подій біля арки "Газетного ряду" у Полтаві.

 

скандал, забудова, ДАБІ, експертиза, Юліан Матвійчук, Андрій Яремчук, Микола Шевельов, Андрій Знаменський

За темою:

  • У Полтаві хочуть забудувати заповідні землі на березі Коломаку
  • Суд: триває cкандал зі знесенням історичного будинку в Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.