ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:43 30.04


У Полтаві провели День Гуцульської культури. ФОТО

Гучне весілля, запальні танці, веселі співи та смачне пригощання: 30 квітня в Полтаві в рамках культурного обміну між регіонами України презентували День Гуцульської культури.

З метою формування іміджу Полтавщини, збереження й популяризації самобутніх культурно-історичних традицій, духовної та матеріальної гуцульської культури 30 квітня на театральній площі Полтави відбулися святкові заходи в межах проведення Дня Гуцульської культури.

Сьогодні ми починаємо низку міжрегіональних відряджень в форматі культурного обміну і сьогодні народний депутат України Микола Княжицький, як людина, яка опікується мистецтвом, привіз до нас у гості людей, що покажуть сьогодні, чим живе Верховина. Ми завжди знали, що це – найвищі гори України, але сьогодні відчуємо весь колорит та привабливість цього краю. В цьому є позитив: ми бачимо, які ми всі різноманітні, але при цьому ми всі – українці й бажаємо жити в одній великій вільній України

– сказав голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

День Гуцульськї культури – це театралізоване автентичне мистецьке свято, в якому взяли участь творчі колективи, майстри декоративно-вжиткового мистецтва зі столиці Гуцульщини – селища Верховини Івано-Франківської області.

На Театральній площі у виставкових наметах-павільйонах розгорнули виставку-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва – вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, паснкарства, а також традиційних карпатських напоїв, сирів та солодощів. Тут пропонують придбати варення з карпатських ягід і білі гриби – сушені та мариновані.

Для відвідувачів приготували багатогранну культурно-мистецьку програму: творчі народні колективи продемонстрували на сцені унікальне мистецтво Верховинщини – гуцульську співанку, запальні народні танці, зразки автентичної гуцульської убирі (одягу), а також обряд гуцульського весілля.

 

Весільний обряд у виконанні учасників народного аматорського фольклорного етнографічного колективу села Буковець Верховинського району Івано-Франківської області був дійсно реалістичним: обрядові слова та дії, співи, танці, засівання пшеницею, розкидання цукерок, а також пригощання – весільними калачами з медом, смаженими пундиками та навіть гуцульською горілкою поласували всі охочі, що зібралися на Театральній площі. Керівник колективу Килина Лесюк розповіла, що їх групі вже 33 роки. Ще далекого 1985 року в селі Буковець силами місцевих учителів організували фольклорний колектив і увесь цей час працюють над збереженням та популяризацією гуцульських народних звичаїв та обрядів.

 

Ми сьогодні представили обряд гуцульського весілля. Тут задіяний увесь педагогічний колектив нашої школи, в якій я, до слова, директор. Таке весілля, як ми показали, дійсно й зараз проводять у наших краях. Ми з молодою – дійсно пара, в нас двоє діток, і ми коли женилися, все так само й відбувалося. Тільки в нас ще були коні, на яких їздили в церкву. І, звісно, більше гостей. Зараз у нас усе більше пар повертаються до такого традиційного весільного обряду, що дуже радує

– розповів учасник фольклорного колективу Ярослав Лесюк.

Окремої уваги заслуговує театральне мистецтво Верховини. Адже саме там наприкінці ХІХ сторіччя був заснований перший Гуцульський театр.

Певною мірою можна сказати, що Гуцульщина і столиця України. Адже дуже відоме село Криворівня, яке знаходиться у Верховинському районі, наприкінці ХІХ століття стало місцем відпочинку й проживання Івана Франка, Михайла Грушевського, туди приїздила Леся українка. А найцікавіша історія полягає в тому, що уродженець Харківщина Гнат Хоткевич, тікаючи від імперського переслідування, поселився на Верховині і зробив там перший в історії Гуцульський театр. Там головні ролі виконував Лесь Курбас, туди приїжджали митці з різних країн – грати вистави та дивитися на цей театр, який був справді був унікальним народним театром. І сьогодні гуцули відновили дію цього театру та привезли виставу до Полтави. Примітно, що нині акторами театру є онуки тих, хто грав у Гуцульському театрі в першій половині ХХ століття

– розповів народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Микола Княжицький.

Також на театральній площі провели майстер-класи з виготовлення гуцульського одяну, виробів декоративно-вжиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині та традиційних гуцульських танців.

Задля розширення й поглиблення дружніх партнерських відносин щодо забезпечення розвитку територіальних громад Верховинського району Івано-Франківської області та Полтавщини відбулося також інноваційне підписання Угоди про партнерську співпрацю між регіонами.

 

 

Ми привезли сюди різні колективи, які показують автентику, самобутність, наші звичаї і ми  налагоджуємо партнерські зв'язки між нашими регіонами і вони будуть як обміном наших традицій, так і культурним та туристичним відпочинком. І разом ми пізнаватимемо одні одних і робити спільну й прекрасну справу для наших областей. А найголовніше – для того, щоб Україна єдналася і щоб наша держава була сильна, могутня і мала майбутнє

– заявив голова Верховинської районної ради Івано-Франківської області Іван Шкіндяк.

 

культура, гуцульщина, свято, фест

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.