ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:15 10.01


У Полтаві виконали унікальну операцію на серці

9 січня вперше на Полтавщині провели імплантацію трикамерного автоматичного кардіовертер-дефібрілятора.

Унікальну для Полтавщини операцію – імплантацію трикамерного автоматичного кардіовертер-дефібрилятора успішно виконали у катетеризаційній лабораторії відділення інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського. Про це повідомляється на офіційній сторінці лікувального закладу в соцмережі.

Для виконання операції в Полтаву приїхав Валерій Залевський, електрофізіолог, завідувач відділення хірургії складних порушень серцевого ритму та електрокардіостимуляції з рентгенопераційною Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Такий метод лікування з підтвердженою ефективністю використовується у світі з 1986 року, цей вид кардіохірургічних операцій дозволяє кожному третьому пацієнту з черги очікування на пересадку серця покинути її.

Першим пацієнтом, якому в Полтаві імплантували кардіовертер-дефібрилятор, став 62-річний  уродженець Донецька, який кілька років тому переїхав на Полтавщину. Весь цей час його мучили серйозні проблеми з серцем. Воно поступово втрачало здатність скорочуватися і якісно справлятися зі своєю основною роботою – перекачувати кров.

Діагноз "кардіоміопатія" йому встановили ще до переселення. Окрім серцевої недостатності, чоловікові загрожувала раптова смерть від зупинки серця. Чоловік належав до групи пацієнтів, яким потрібна пересадка серця, а її в Україні не роблять. Але поки що йому можна допомогти без заміни серця – якщо вирівняти синхронність і повернути правильну послідовність скорочення.

Валерій Залевський наголошує, що однією з найбільших проблем української медицини є вкрай низький рівень профілактики смертності від раптової зупинки серця.

У кожного у знайомі, родичі, які померли ні з того, ні з сього - уві сні, після розпікання у начальника чи під час сексу. Це вбивця №1. Будь-яка смерть, яка настала раптово – аритмічна. Хіба що тільки розірвалась аорта. Їх міг би врятувати прилад, який дає необхідний шоковий розряд і відновлює роботу серця. Нерідко серце зупиняється через дуже частий ритм, а прилад може видати високоенергетичний шок – те, що зовнішніми дефібриляторами роблять у будь-якій реанімації. Тільки це може оживити пацієнта. Ліки, масаж – нічого не спрацює, тільки шок

— вважає Валерій Залевський.

У Польщі щороку імплантують до 15 тисяч кардіовертер-дефібриляторів, а в Україні поки що менше сотні. Хоча прилад є доволі високовартісним, основна проблема не фінансова. Проблема в тому, що лікарі направляють мало пацієнтів із загрозою зупинки серця на виконання такої операції.

На думку лікаря-хірурга вищої категорії, пацієнтам, у кого здатність скорочення серця знижена вдвічі і більше, необхідно імплантувати дефібрилятори. За приблизним підрахунком, потреба для українців – 15-20 тисяч на рік, хоча найбільша офіційно зафіксована черга пацієнтів з такою потребою, яка існувала при Міністерстві охорони здоров'я, всього 156 осіб. Причому, така ситуація зберігаються роками.

Сама операція імплантації кардіостимуляторів для Полтави вже давно не унікальна – тут успішно проводять вживлення одно- та двокамерних стимуляторів. Але приїзд висококласного фахівця-електрофізіолога для полтавських лікарів став початком виходу на новий професійний рівень.

Валерій Залевський – прихильник напрямку розвитку регіональних центрів високоспеціалізованої допомоги. 

"Скільки я можу зробити операцій на рік? 100? 200? Максимум 500. Але якщо навчити 5 чоловік і вони зроблять по 200 операцій (зроблю я, але вже їх руками), і я продовжу робити свої, то разом ми вилікуємо 1200 людей", — зазначив провідний кардіохірург.

За минулий рік лікарями відділення інтервенційної радіології ПОКЛ за допомогою ангіографа було виконано 1500 операцій, з них 600 – стентування пацієнтів із інфарктами. В середньому пацієнти не затримуються у відділенні більше, ніж на добу, тому ліжковий фонд відділення складає всього 15 місць.

медицина, операція, серце, кардіохірургія, дефібрилятор

За темою:

  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • В області зафіксували новий випадок сказу
  • Серед полтавців почастішали випадки хвороби Лайма
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.